İsrail insanlıktan çıktı! Gazze'ye gönderilen yardım malzemelerini yaktılar!

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ni yoğun olarak bombalayan İsrail, son olarak bölgedeki vatandaşlara gönderilen yardımlara da el koydu. Ortaya çıkan bir paylaşımda, İsrail askerlerinin Gazze'deki siviller için gönderilen yardım malzemelerini yaktığı görüldü.

İsrail insanlıktan çıktı! Gazze'ye gönderilen yardım malzemelerini yaktılar!

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Gazze'yi aralıksız vuruyor... Gazze'yi açık hava hapishanesine çeviren İsrail, şimdiye kadar ise 17 bin 700 masumun hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hastane ve mülteci kamplarını dahi vuran İsrail, Gazze'ye gelen yardımların sınırlı olarak geçişine izin veriyor. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanından Gazze'ye yardım yağarken, İsrail ordusu ise izin vermesine rağmen vatandaşlara ulaşmasına engel oluyor.

İsrail insanlıktan çıktı! Gazze'ye gönderilen yardım malzemelerini yaktılar! - Resim : 1

"GÖZ BOYAMALIK İZİN"

İsrail ordusu bölgeye gelen yardımların geçisine izin verdi ancak ulaşmasına izin vermedi bu ise "göz boyamalık" izin olarak adlandırıldı.

Gazze'de ekmek, su ve ilaç dahil olmak üzere birçok ürüne ihtiyaç var. Gazzeli vatandaşlar, açlıkla karşı karşıya kalmış durumda. Gelen yardım tırlarında Gazzeli vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak birçok malzeme bulunuyor.

İsrail insanlıktan çıktı! Gazze'ye gönderilen yardım malzemelerini yaktılar! - Resim : 2

MALZEMELERİ YAKTILAR

Gazze'ye gelen yardım tırlarını açan İsrail askerleri, yağmalaya başladı. Sosyal medyaya düşen bir videoda askerlerin yardım tırlarında yer alan ürünleri yaktıkları görüldü.

Bu anları paylaşan askerlerin eğlenmesi de dikkati çekti. Sosyal medyada yayılan video, kısa süre içerisinde dolaşıma girdi ve tepki topladı.