İsrail'den Gazze'deki okullara saldırı! Çok sayıda sivil hayatını kaybetti

İnsani aranın sona ermesinin ardından İsrail, Gazze'ye saldırmaya devam ediyor. Filistin resmi haber ajansı WAFA tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail savaş uçakları ile topçuları tarafından Gazze'deki iki okula saldırı düzenlendi. Saldırıcı sonucu 50 Filistinlinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı ifade edildi.

İsrail'den Gazze'deki okullara saldırı! Çok sayıda sivil hayatını kaybetti

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail hava saldırıları ve topçu atışları, Gazze'nin Derec semtinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Şehit Esad Saftavi Okulu ile Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) bağlı Salahaddin Okulu'nu hedef aldı.

50 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

İki okula düzenlenen saldırılarda ölen 50 Filistinliden birçoğunun cenazesi ile yaralı yüzlerce sivil bölgeye yakın olan Zeytun Mahallesi'ndeki Baptist Hastanesine getirildi. Haberde, sivil savunma ekiplerinin, bölgeye yoğun topçu atışlarının devam etmesi sebebiyle okullara ulaşmakta büyük zorluk yaşadığı ifade edildi.

Söz konusu iki okulun sığınma merkezlerinin bakım ve giderlerinin Cezayir el-Bereket Cemiyeti tarafından karşılandığı kaydedildi.