İsrail'e köstebek darbesi! Casuslar bir bir avlandı

İsrail İstihbarat Servisine Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi toplayan şahıslara yönelik MİT ve EGM tarafından düzenlenen KÖSTEBEK-3 operasyonuyla 8 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 2'si tutuklanırken 6'sı adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyona ilişkin bilgiyi sosyal medya hesabından paylaştı. Ali Yerlikaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derleyen ve İsrail İstihbarat unsurlarına topladığı bilgi ve belgeleri aktaran şahıslara yönelik düzenlenen “KÖSTEBEK-3” operasyonunda 8 şüpheli yakalandı.  Şüphelilerden; 2’si tutuklandı. 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ülkemiz sınırları içinde milli birlik ve beraberliğimize karşı yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz. Takipteyiz.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Başkanlığı ve EGM İstihbarat ve TEM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu şüphelilerin; İsrail İstihbarat unsurları ile görüşmeler gerçekleştirdikleri, İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derledikleri ve İsrail İstihbarat unsurlarına topladığı bilgi ve belgeleri aktardıkları tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızı, MİT Mensuplarımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle...