TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırının TFF'deki yönetim kurulu toplantısı sırasında gerçekleşti. Kurşunlardan bir tanesinin Hamit Altıntop'un kafasının üstünden geçtiği öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada 2 saldırganın yakalandığını açıkladı.

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı

Bugün TFF Yönetim Kurulu'nun toplantısının yapıldığı saatlerde Riva Tesisleri'nin hemen yakınındaki derenin kenarından binaya ateş açıldı. Toplantının yapılacağı ve başkanlık katının bulunduğu bölümü hedef alan saldırıda herhangi bir yaralanma olmadığı öğrenilirken binaya 7 kurşun isabet ettiği bildirildi. Olay yerine intikal eden güvenlik güçleri Riva'daki bütün kameraları incelemeye alındı. Saldırganların 2 kişi oldu belirlendi. Kamera görüntülerinden eşgalleri belirlenen saldırganları polis her yerde arıyor.

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı - Resim : 1

"Emniyet, adliye bütün boyutlarıyla ortaya çıkaracaktır"
TFF binasına yapılan planları saldırıda başkanlık ofisi ve hemen alt katında bulunan yönetim kurulu odasına gerçekleştiği kaydedildi. Kurşunlardan bir tanesinin Hamit Altıntop'un kafasının üstünden geçtiği öğrenildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TFF'ye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili, "Türkiye Futbol Federasyonuna bir saldırı olduğu haberi vardı. Sayın Büyükekşi ile görüştüm, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bunun tabi emniyet, adliye bütün boyutlarıyla ortaya çıkaracaktır" diye konuştu.

Soylu duyurdu: 2 salgırgan yakalandı
Türkiye Futbol Federasyonu’na akşam saatlerinde gerçekleşen silahlı saldırı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TFF’nin Riva tesislerine geldi. Helikopterle tesise gelen Bakan Soylu'nun, bina içerisinde ve çevresinde incelemelerde bulunduğu, görevlilerden bilgi aldığı belirtildi. Soylu, "Gençlik Spor Bakanımız ve sayın Futbol Federasyonu Başkanımızla görüşünce İstanbul Valimiz, Emniyet Müdürümüzle buraya intikal ettik. Yakın bir yerden 11 el atış olduğu değerlendiriyoruz. Boş kovanda 11 adet var. Ve 5 adet de isabet var binaya. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz, İstanbul Valimiz de buradalar. Bu olayın zanlılarını, kendilerine teşekkür ediyorum hemen kısa bir süre içerisinde yakalanıyor. Şu anda C.O ve O.G emniyet güçlerimizin, polisimiz dikkatli çalışması hemen alındı. İkisi de beni milletim bağışlasın ama zil zurna sarhoş. Yaklaşık derenin hemen kenarında 250 metre karşıda bir evde muhkimler. Yani ikamet adresi de orası. Olaydan hemen önce tesadüfi bir polis memurumuz da burada selfie çekiyor. Yani kendisiyle ilgili bir selfie çekerken orada görüntüler elimizde. Bunlar herhalde hem alkol alıyorlar hem denize giriyorlar. O esnada bu atışı gerçekleştiriyorlar Ama şunu ifade etmem lazım. Başkanımızı ve tüm yönetim kurulu üyelerini Allah muhafaza etmiş. Çünkü ben atılan kurşunların isabetlerini de gördüm. Hallerinden sarhoş oldukları belli olmasa çok profesyonel bir atış olarak değerlendirilebilir. Allah korusun hem Sayın Başkanın makam odasının hemen makam koltuğunun üzerine hem de yönetim kurulu toplantısının orada da çok kritik bir hizada. Cenab- ı Allah muhafaza etmiş, korumuş sayın başkanım. Geçmiş olsun. İstanbul emniyetimize de teşekkür ediyoruz. Hemen müdahale ettiler. Sonucu elde ettiler. Olay tüm yönleriyle soruşturulacak arkasında ne vardır ne yoktur. Hepsine bakılacaktır. Acaba başka bir şey söz konusu değil mi. Bizim işimiz bu. Kafada bir tek soru kalmayıncaya kadar bu konudaki soruşturmayı derinleştireceğiz." dedi.

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı - Resim : 2

"Yönetim kurulu üyelerimiz ve ben çok üzgünüz"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de olayla ilgili, “Bu menfur saldırıyı çok kısa bir sürede hemen yakalamaları son derece önemli. Lig başlayalı 4 hafta oldu. Ama maalesef bir fanatizm bir twitter problemi daha şimdiden başladı. Ben buradan bütün futbol kulübü başkanlarımıza bütün teknik direktörlerimize bütün seyircilerimize istirham ediyorum, ne olur her yenilginin altında her maç kaybında her beraberlikte hakemleri, federasyonu suçlamayın. Önce insan olduğumuzu hatırlayalım. İnsan olduğumuzu hatırlamazsak daha çok böyle şeyler gelir. Çok böyle şeyler yaşanır. Biz sporu dostluk, barış ve kardeşlik olarak görüyoruz. Bu şekilde davranalım. Bu da herkese bir ders olsun. Herkes bundan kendine bir pay çıkarsın. Hem bütün yönetim kurulu üyelerimiz hem de ben son derece üzgünüz. Tam yönetim kurulu toplantısı yaptığımız anda böyle bir olayın olması hepimizi çok derinden üzdü. Allah hiçbir sıkıntı yaratmadan bizi sizin karşınıza çıkarttı Allah'a çok şükür." diye konuştu. 

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı - Resim : 3

"Geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır"
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki yönetim binasına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır." ifadelerini kullandı. 

Bakan Kasapoğlu'ndan TFF Başkanı Büyükekşi'ye "geçmiş olsun" telefonu
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) İstanbul Riva'daki merkez binasına yapılan silahlı saldırıya ilişkin TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı - Resim : 4

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan açıklama
Kulüpler Birliği Vakfı, saldırı hakkında "Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerine gerçekleştirilen silahlı saldırıyı lanetliyor, TFF'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Faillerinin bir an önce bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyoruz" şeklinde açıklama yaptı.

4 büyük kulüpten TFF'ye geçmiş olsun mesajı
Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan binasına silahlı saldırıda bulunulduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Yapılan bu saldırıyı kınıyor; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm futbol camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Güvenlik güçlerimizin, endişe verici vahim olayın takipçisi olarak sorumluları en kısa sürede adaletin önüne çıkaracaklarına olan inancımızın tam olduğunu vurguluyoruz." denildi. 

Galatasaray açıklamasında "Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, başta TFF olmak üzere tüm futbol camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

TFF binasına silahlı saldırı düzenlendi! 2 saldırgan yakalandı - Resim : 5

Beşiktaş saldırıyla ilgili "Türkiye Futbol Federasyonu TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor,, Türkiye Futbol Federasyonu yönetici ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." sözlerine yer verildi.

Trabzonspor açıklamasında "Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, TFF ailesi ve tüm futbol paydaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." denildi.