Polisi görünce yaptıkları şoke etti

İstanbul Beyoğlu'nda turistlerin pasaportlarını çaldığı iddiası üzerine polis tarafından durdurulan İran uyruklu şahıs karakola götürüleceğini anlayınca öksürmeye başladı. Kendisini korona virüs taşıyıcısı gibi gösteren şahıs için özel giyimli sağlıkçılar devreye girdi.

Google Haberlere Abone ol

Beyoğlu'nda turistlerin pasaportlarını çaldığı iddiasıyla yakalanan İran uyruklu kişi, polis merkezine götürüleceği sırada öksürmeye başladı. Özel giyimli sağlıkçılar tarafından yapılan kontrolde ateşi düşük çıkan şüpheli, hastaneye gitmemek için bu kez de "Vallahi Korona değilim" diyerek yalvardı.

Olay, Kabataş Tramvay Durağı'nda dün saat 18.15 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, turistlerin pasaportlarını çaldığı iddia edilen İran uyruklu bir kişi, ihbar üzerine Kabataş'ta polis tarafından yakalandı. Şüpheli polis merkezine götürülmek üzere araca bindirilecek iken bir anda öksürmeye başladı. Hırsızın Korona virüslü olabileceğinden şüphelenen polis, durumu sağlık görevlilerine bildirdi.

Korona virüse karşı özel giyimli sağlık çalışanları, polis tarafından tramvay durağındaki kullan-at satış noktasında muhafaza altına alınan hırsızın ateşini ölçtü. Şüpheli, ateşinin düşük çıkmasına rağmen tedbir amaçlı olarak hastaneye götürülmek istendi. Hastaneye gitmek istemeyen şüpheli, ambulansa bindirilirken kendisine eşlik eden polislere bu kez 'vallahi korona değilim' diyerek yalvardı. Şüphelinin kontrol için bir süre tutulduğu kullan-at satış noktası bir görevli tarafından dezenfekte edildi.