Öz babası tarafından işkence görmüştü, ifadesi vicdanları sızlattı!

İstanbul Beyoğlu'nda Tuğba A. isimli genç kız öz babası tarafından darp edilmişti. Çığlıkları sosyal medyada yankılanan genç kız tedavi altına alınırken, işkenceci baba çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

Kaynak: TV100

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan olayda Tuğba A. isimli genç kız bu darp sonrasında Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne gitmişti. Olayla ilgili görüntüleri polise vererek babasından şikayetçi olmuştu.

Muzaffer A., şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınmış ve ifadesi alınarak nöbetçi savcı talimatıyla serbest bırakılmıştı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin tepki toplaması üzerine ise Muzaffer A.'ya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı çıkardı.

Muzaffer A., Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından tekrar yakalayarak gözaltına aldı. Bugün, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Muzaffer A., Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu Savcılığı'nca ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'nce ifadesi alınan Muzaffer A. 'Basit yaralama' suçundan tutuklandı.

Tuğba A.'nın ifadesi şu şekilde... 

"Babam annem ve ben aynı evde yaşıyoruz. Annem yüzde 87 engelli ve yatalak hasta. Sabah saatlerinde uyuyordum. Pencere kapanma sesine uyandım. Babam salondaki pencereleri kapatıyordu. Yağmur yağıyordu. Ama ben astım hastası olduğum için babama pencerenin birini kapatmamasını söyledim. Babam da evi su basacak dedi. Ben de şu kadarcık suyla kim ölecek hava alayım dedim. Babam bunun üzerine bana bu evde kararları ben veririm dedi. Bağırmaya başladı. Boğazımdan tuttu ve beni annemin olduğu yere itti. Bu sırada annemin yerde bulunan idrar torbasına bastım. Torba patlayınca her yer idrar oldu. O an anneme bağırdım. Video çek dedim. Babam saçımdan tutarak beni duvara vurmaya başladı. Ben bir şey yapmadım. Yere yatırdı ve üzerime oturdu. Ellerimi tuttu, daha sonra da kafamı yumruklamaya başladı. Kalkmaya kalktıkça da vurmaya devam etti. Yaklaşık 15 dakika boyunca beni darp etti."