Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı!

Dünyanın en büyük havalimanı oteli İstanbul Havalimanı’nda açıldı.

Bir duş almak 15 euro!

İstanbul Havalimanı içinde açılan 451 odalı otelin dünyada bir eşi yok. Odaların günlük ve saatlik olarak satılan havalimanı otelinde dört saatlik oda fiyatları 80 eurodan başlıyor. Otelde bir duş almanın fiyatı 15 euro.

Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı! - Resim : 1

Otele yoğun ilgi olduğunu söyleyen Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen konuyla ilgili şunları söyledi...

"Bizim için çok heyecanlı bir proje. Türkiye’ye ilk girişimiz. Yotel büyümekte olan bir gurup. Dünyanın en büyük havalimanında biz kendi açımızdan en büyük otelimizi açtık. Terminal içinde bulunan bu şekilde hem hava tarafında hem kara tarafında 451 tane odası olan başka bir otel yok. Kolaylıkla buna dünyanın en büyük havalimanı oteli olduğunu söyleyebiliriz"

Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı! - Resim : 2

"Saatlik sattığımız için otelin doluluk oranı 100 de yüzleri geçmiş durumda"

"Şu anda bulunduğumuz yer Yotel’in hava tarafında pasaport kontrolünden sonra olan kısım. 174 odaya sahibiz. Burada saatlik satışları var. Minimum dört saatlik satışları var. Şu anda sizlerinde bildiği gibi otelcilik tamamen taleple alakalı. Fiyatlar sürekli değişken olmakla beraber. Şu anda başlangıç fiyatımız 80 eurodan başlıyor. Dört saatin üstünde kaldığınız her saat başına bir miktar fazla ödüyorsunuz. Saatlik sattığımız için otelin doluluk oranı 100 de yüzleri geçmiş durumda. Tabii taleple alakalı daha da fazla olacağını düşünüyoruz”

Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı! - Resim : 3

"Bizim amacımız aynı odayı günde 2 veya 3 kere satabilmek. Bu bile çok zor, ama bu şekilde çalışıyoruz. Bunu yapabildiğimiz zaman zaten size 100 de 200 doluluğu vermiş oluyor. Bu da çok büyük bir başarı. Kara tarafında da 277 odamız var. Oranında genelde gecelik sistem üzerine kurulmuş bir sistemi var. Fakat orada da ihtiyaç dahilinde 4 saatten başlayarak saatlik odaya da kabul ediyoruz. Kara tarafında doluluk oranı şu an yüzde 50- 60’larda. Tahminim bayramdan sonra hem yolcu sayısında ki artışla, hemde uçak sayısında ki artışla rakamların istediğimiz yere geleceğini düşünüyoruz"

"İstanbul Havalimanı'nın etrafında olan otel sayısı parmakla sayılacak kadar az. Dolayısı ile aynı taleple hareket ettiğiniz zaman neredeyse hiç kadar otelin bulunduğu alanda size ne kadar talebin geleceğinin göstergesi. Nitekim çok hızlı başladık. Hiç tereddüt etmeden doluluklar yükseldi. Çok başarılı başladık"

Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı! - Resim : 4

"Öncelikli olarak saatli satış"

"Amacımız normal havalimanı dışında bir otelin getirdiği tüm hizmetleri yolcularımıza sunmak. Fakat yolcu profilinden dolayı terminal ve havalimanı yolcusunun hizmetleri farklı. Biz de onlara yönelmek istedik. Öncelikli olarak saatli satış. Longe hizmeti veriyoruz. Burada belli zamanlarda kalınıp, internetinize bağlandığınız yemeğinizi yediğiniz bir hizmet veriyoruz. Airport Longe kısmını da veriyoruz. Duş imkanlarımız var. Sadece duş yapabiliyorlar. Sadece bulunduğumuz Longe girebiliyorlar veya sadece konaklayabiliyorlar. Bir duşun maliyeti 15 euro. Duşa yolcuların ilgisi çok iyi"

Dünyanın en büyüğü!.. İstanbul Havalimanı’nda açıldı! - Resim : 5

"13 metre kareden başlıyor"

"Otelimiz 25 bin metre kare. 451 odamız var. 277 tane kara tarafında 174 tane hava tarafında. Hava tarafındaki odalarımızın 102 tanesi küçük saatlik odalar. 13 metre kareden başlıyor. Kar tarafındaki odalarımızda 13 metre kareden başlıyor, 30 metre kareye kadar çıkıyor. Ayrıyeten 5 tane süitimiz var onlarda 70 metre kareden başlıyor. Ayrıca İş adamları için Toplantı salonu veya iki kişilik özel görüşme salonları var. Uygun bir ücret karşılığında müşterilerimiz buralardan da yararlanabiliyor”