İstanbul'da iğrenç olay!

İstanbul Sultangazi'de 17 yaşındaki B.E. isimli genç kız, bir firmada gece bekçisi olarak çalışan Önder B. tarafından alıkonulup tehdit edildikten sonra tecavüze uğradı. Adli tıp raporu genç kızın yaşadığı dehşeti ortaya çıkardı.

Google Haberlere Abone ol

Arkadaşlarıyla eğlendikten sonra geç saatlerde evine dönerken önünü kesen Önder B. tarafından zorla alıkonulan B.E. isimli 17 yaşındaki genç kız dehşeti yaşadı.

Akşam saatlerinde eve dönmek üzere ablasıyla telefonda konuşan genç kız, gecenin ilerleyen saatlerinde eve dönmeyince abla, polise başvurdu. Genç kızın firmada bekçilik yapan şahsın saldırısına uğrayarak, tehditle sabaha kadar firmada tutulduğu ortaya çıktı. İşte Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberinin detayları...

17 yaşındaki B.E., İstanbul Sultagazi'de ikamet ediyordu. Genç kız geçtiğimiz günlerde arkadaşları eğlendiği sırada saatin ilerlediğini fark etmemiş ve eve geç kalmıştı. Yolda ablası ile tartışan genç kızın önüne bir firmada gece bekçisi olarak çalışan Önder B. çıktı. Aynı mahallede oturmaları nedeniyle genç adamı tanıyan B.E., Önder B.'ye selam verip yürümeye devam edeceği sırada birden bekçinin cinsel saldırısına uğradı. Önder B., B.E.'yi tutarak tenhada bulunan bir yere götürüp, genç kadına istismarda bulundu.

Son telefondan sonra haber alınamadı

Genç kız ağlayarak kaçmak istediği sırada birde Önder B. tarafından ölümle tehdit ederek, "Sabaha kadar yanımda kalacaksın" şeklinde konuşmasıyla gitmesine engel oldu. Bu sırada B.E.'nin ablası küçük kardeşine ulaşamadığı için polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis merkezi genç kızın en son bulunduğu yere giderek yaptığı araştırmada küçük kızın Önder B. tarafından alıkonulup tecavüz ettiğini tespit etmesi üzerine sapığı gözaltına aldı. Önder B. karakolda verdiği ifadesinde genç kızı tanımadığını cinsel birliktelik yaşamadıklarını ileri sürdü.

Adli Tıp: Tecavüz

Adli Tıp Kurumuna sevk edilen genç kızın tecavüze maruz kaldığını belirten bir rapor sunuldu. Raporun ardından savcılık otopark bekçisi Önder B., hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı" ve "Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma" suçlarından iddianame düzenlendi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianameyi yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.