İstanbul trafiğinde pes dedirten görüntü! Ambulansa saldırmaya çalıştı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, bir hasta için yola çıkarılan ambulansın önünden çekilmeyerek aracından inip hakaretler savurduğu sağlık ekiplerine saldırmak istedi. Çevredekiler sürücüye engel olurken, olay anları ambulansın kamerasına yansıdı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Polis, saldırgan otomobil sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı. Bu arada hastanın ambulansın gecikmesi üzerine yakınları tarafından taksi ile hastaneye götürüldüğü iddia edildi.

Olay, dün saat 12.30 sıralarında Gaziosmanpaşa'da Eski Edirne Asfaltı Sultangazi istikametine giderken meydana geldi. İddiaya göre, Muhammet Baki Özyol'ın kullandığı 112 Acil ambulansı, Sultangazi'de kalp krizi geçiren bir hasta için yola çıktı. Önündeki 3 kişinin bulunduğu W 45096 F yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, siren çalarak ilerleyen ambulansa yol vermek istemedi. Siren çalmayı sürdüren ambulansın şoförüne tepki gösteren sürücü, otomobilinden inerek hakaretler savurduğu sağlık ekiplerine saldırmak istedi. Yabancı plakalı otomobilin arka koltuğunda oturan kişi ile yoldan geçen başka bir kişi, araya girerek otomobil sürücüsünü durdurdu. Sürücü kendisine engel olan iki kişi tarafından otomobiline bindirildi. Otomobildekiler ardından yollarına devam etti.

Ambulans geç kalınca hasta taksi ile hastaneye gitti iddiası 

Ambulanstaki sağlık ekipleri, olayın ardından kendilerine verilen adrese gitti ancak iddiaya göre hasta ambulansın gecikmesi üzerine yakınları tarafından taksiyle hastaneye götürüldü. Sağlık ekipleri, bunun üzerine Karadeniz Polis Merkezi'ne giderek kendilerine hakaret edip saldırmaya kalkan ve hasta için geç kalmalarına neden olan otomobil sürücüsünden şikayetçi oldu. Polis, saldırgan otomobil sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı.

O anlar saniye saniye kaydedildi

Olay anları ambulansın araç kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde ambulansın önündeki yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, kapıyı açarak arkaya doğru el kol hareketi yapıyor, ardından aracından inerek ambulansa doğru yürüyor. Otomobilin arka koltuğundan bir kişi ile yoldan geçen bir başka kişi araya giriyor ve sürücüyü otomobiline bindiriyorlar. Daha sonra otomobildekiler, yollarına devam ediyor.