İBB Gençlik ve Spor Müdür İlker Öztürk, vatandaşı silahıyla darp etti!

İstanbul'da bir alışveriş merkezine (AVM) gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk park meselesi yüzünden bir vatandaşla kavga etti. Öztürk elindeki silahla kavga ettiği şahsı darp etti.

Geçtiğimiz hafta bir AVM'ye gelen İlker Öztürk otomobilini park etmek için bir süre yol kenarında bekledi. Yol üzerdinde bekleyen Öztürk, alışveriş merkezinin otoparkından çıkan Vedat Sevimli ile sözlü tartışmaya girdi. Otomobilinden inen Vedat Sevimli, İlker Öztürk’ün kullandığı otomobile doğru yürüdü. İkili arasında ki sözlü tartışma burda da devam etti.

Sözlü tartışmanın büyümesi üzerine İlker Öztürk elinde tabancası ile otomobilinden indi. Çevredeki vatandaşlar Öztürk’ün elindeki tabancayı almak istedi. Ancak öztürk tabancasının kabzası ile tartıştığı Vedat Sevimli'nin başına defalarva vurdu. Olay yerine gelen güvenlik görevlileri ilede tartışan Öztürk bir süre sonra kendi otomobiline binerek olay yerinden kaçmak istedi. Ancak güvenlik görevlileri tarafından alışveriş merkezinden çıkamadan yakalandı.

Yaşanan olayın ardından savcılığa giderek şikayetçi olan Vedat Sevimli, İlker Öztürk’ün başına silah dayayarak tetiği çektiğini, ancak silahın ateş almadığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Savcılık yapılan şikayet ve görüntüler üzerine soruşturma başlattı.