Marmara'da peş peşe depremler! İstanbul'da da hissedildi

Marmara'da Yalova açıklarında 19.52'de Kandili Rasathanesi'nin verilerine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi. Depremin ardından 3.0 ve 3.2 şiddetindeki iki deprem daha oldu. Saat 22:32 sularında ise Marmara'da 3.5 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

AFAD Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamada saat 19.52'de Marmara Denizi Yalova açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi. 

AFAD depremin şiddetini 4.0 olarak açıklarken Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 4.1 olarak duyurdu.

3 deprem daha

Yalova'da 20:04'te 3.0 ve 20.09'da 3.2 büyüklüğünde iki deprem daha ölçüldü. 

Saat 22:32 sularında Marmara'da AFAD verilerine göre 3.5 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

Yalova Valisi'nden açıklama

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." diye konuştu.