İstanbul'da estetik ameliyatı kabusa döndü! Alkollü doktor az kalsın öldürüyordu

Belçika'dan İstanbul'a liposuction (yağ aldırma) ameliyatı için gelen genç kadın, ölümle burun buruna geldi. Ameliyatına giren doktorun alkollü olduğunu öne süren genç kadın, hatalı işlemler yapıldığı gerekçesiyle cerrah hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'da estetik ameliyatı kabusa döndü! Alkollü doktor az kalsın öldürüyordu

İstanbul Etiler'de bir klinikte liposuction ameliyatı olmak için Belçika'dan Türkiye'ye gelen 29 yaşındaki Suzan K., doktor dehşetiyle sarsıldı. Estetik cerrahi doktorunun ameliyatı alkollü şekilde gerçekleştirdiğini ve hatalı işlemler yaptığını iddia eden genç kadın, suç duyurusunda bulundu.

Sabah'ın haberine göre Belçika'da yaşayan Suzan K, aşırı kiloları nedeniyle liposuction (yağ aldırma) ameliyatı olmak istiyordu.

Türk vatandaşı olan 29 yaşındaki genç kadın, ameliyat için yaptığı araştırma sonrası Etiler'de bulunan ünlü bir klinikle iletişime geçti.

Genç kız ameliyat için gerekli ücretle anlaştıktan sonra ünlü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Onur S. tarafından ameliyat edilmeyi kabul etti ve geçtiğimiz yıl 12 Ocak günü Türkiye'ye teyzesi ile birlikte geldi.

İstanbul'da estetik ameliyatı kabusa döndü! Alkollü doktor az kalsın öldürüyordu - Resim : 1

ALKOLLÜ AMELİYAT

Ameliyat için kliniğin anlaşması bulunan özel bir hastaneye yatırılan genç kadın, sabah saatlerinde olması gereken ameliyat öğleden sonraya kaldı. Çünkü iddiaya göre ameliyatı gerçekleştirecek doktor Onur S, doktorun alkollü olduğu gerekçesiyle ameliyatı ertelenmişti. Bu nedenle sabahın erken saatlerinde gerçekleşmesi beklenen ameliyat öğleden sonra 15.00 sıralarında yapıldı.

Yaklaşık 2,5 saat süren ameliyat sonrası şiddetli ağrı yaşamaya başlayan Suzan K., bu durumun normal olduğu cevabıyla karşı karşıya kaldı.

İstanbul'da estetik ameliyatı kabusa döndü! Alkollü doktor az kalsın öldürüyordu - Resim : 2

ŞİDDETLİ AĞRILARI GEÇMEDİ

Hastanede iki gün boyunca tedavi altında kalan genç kadın, vücudundaki dikişlerin iyileştikten sonra vücudunun eskisinden daha iyi olacağı vadedilerek taburcu edildi.

Oturmakta ve nefes almakta zorlanan Suzan K. ertesi gün Belçika'ya döndü. Fakat yine iddiaya göre şiddetli ağrılar yaşamaya devam etti, göğüs ve karın bölgesinde meydana gelen kanamalar nedeniyle zor günler geçirdi.

Doktora bu durumu sorduğunda ise normal olduğunu ve iltihapların zamanla geçeceği yanıtını aldı.

İstanbul'da estetik ameliyatı kabusa döndü! Alkollü doktor az kalsın öldürüyordu - Resim : 3

BELÇİKA'DA ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Belçika'da bir hastaneye başvuran Suzan K.'nin gerçekleştirilen ameliyatta yaşanan iltihaplanma ve bakteri nedeniyle de yeniden ameliyat edildi.

Belçika'daki ameliyat sonrası iki ay süreyle yoğun bakımda tedavi altına alınan ve sonrasında yataktan kalkamayan genç kadın bu nedenle çalıştığı iş yerinden ayrılmak zorunda kaldı. Belçika'daki doktorların belirtmesi sonrası hatalı dikim ve kesim işlemleri nedeniyle vücudunda hasar oluştuğunu öğrenen Suzan K., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ameliyatına alkollü girerek, hatalı işlemler yapan Dr. Onur S.'nin kendisini ölümle burun buruna getirdiğini iddia eden genç kadın, tedavisi mümkün olmayan vücudunda kalıcı izler oluştuğunu gösterir tedavi belgelerini dosyaya sundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.