İstanbul'da kar hangi ilçede saat kaçta başlayacak!

Günlerdir uyarısı yapılan dondurucu hava ve kar İstanbul'a giriş yaptı. Sabah erken saatlerde yağmur şeklinde bastıracak yağış akşam saatlerinde İstanbul'da kar yağışına dönüşecek. İşte İstanbul'da kar yağışının yoğun olacağı ilçeler ve karın başlama saatleri...

İstanbul'da kar hangi ilçede saat kaçta başlayacak!

Meteoroloji, İstanbul Valiliği ve AKOM İstanbul için art arda kar ve dondurucu hava uyarısı yayınladı. İstanbul'da bugün hava sıcaklığı Trakya üzerinden gelen soğuk hava nedeni ile belirgin şekilde düşecek. İstanbul için bugün verilen en yüksek sıcaklık ise 7 derece. 

 21 Ocak Cuma günü saat 10.00 itibariyle, İstanbul'un büyük bölümünde kuvvetli yağmur görülecek. Akşam saatlerine doğru ÇatalcaArnavutköySarıyer, Beykoz ve Şile'de karla karışık yağmur, gece yarısı itibariyle de kentin tümünde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. 

 İstanbul'da saat 15.00'e dikkat

Meteoroloji'nin İstanbul'da hava durumu tahminine göre saat 15.00'den sonra karla karışık yağmur ve kar yağışı başlayacak. İstanbul'da kar cumartesi, pazar, pazartesi ve salı gününe kadar devam edecek. 

AKOM'dan İstanbul'da kar uyarısı 

AKOM'dan yapılan açıklamada, tüm tedbirlerin alındığı, İstanbulluların soğuk hava ve muhtemel kar yağışı sebebiyle yaşanacak olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olması gerektiği hatırlatıldı.

İstanbul'un Cuma gününden itibaren, İzlanda alçak basın sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, sıcaklıklar Cuma akşam saatlerinden itibaren hissedilir derecede düşecek. Devam eden günlerde de eksi derecelerde seyredecek.

AKOM verilerine göre, 21 Ocak Cuma günü sabah saat 10.00 itibariyle, İstanbul'un büyük bölümünde kuvvetli yağmur, akşam saatlerinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Şile'de karla karışık yağmur, gece yarısı itibariyle de kentin tümünde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Cumartesi ve Pazar da etkili olması beklenen kar yağışının, önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edeceği ön görülüyor.

İstanbul'un büyük bölümünde buzlanma ve don olayları yaşanabileceği değerlendirilirken, bu kar yağışının geçtiğimiz haftalarda yaşanan hafif kar yağışlarının aksine, hayatı olumsuz etkileme ihtimali bulunuyor.

İstanbul'da nüfusun büyük bölümünün yaşadığı E-5'in altında kalan ilçelerden yüzeyi örtecek şekilde; boğaz çevresi TEM otoyolu arasında kalan kesimler ile TEM'in Kuzeyinde ve yüksek noktalarda yer yer diz seviyesinde bir kar birikmesi yaşanabileceği belirtiliyor.