Maskesiz gezen vatandaştan polise tehdit: Senin ismini öğreneceğim ben

İstanbul'da polis ekipleri sokaklarda maske denetimi yaptı. Maske takmayan ve ceza kesilen bir kişi, görevli memuru "Senin ismini öğreneceğim ben" sözleriyle tehdit etti.

Kaynak: İHA

İstanbul’da Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde vatandaşların maske kullanımları kontrol edildi. Denetimlerde maske takmayan üç vatandaşa toplamda 2 bin 700 TL para cezası kesildi. Ceza yazılan bir vatandaşın “Senin ismini öğreneceğim ben” sözü tartışmaya sebep oldu. Ceza kesilen kişi, kağıdı yırtarak bölgeden ayrıldı.

"Herkesin bir bahanesi var"

Cezai işlemi kabul etmeyen başka bir vatandaş ise, polisin eline sert temasta bulundu. Sakinliğini koruyan polis ekipleri, şahsa maske takmamaktan dolayı 900 TL para cezası kesti. Maskesini çantasında taşıyan başka bir vatandaş ise “Telefonla konuşuyordum çantama koydum” diyerek kendini savundu.

Sigara içmek için maskesini çıkaran bir vatandaş, “Keşke ilk başlangıç sürecinde böyle devam etseler de öyle ceza yeseydik. Burada sosyal mesafe diye bir şey yok. Devlet görevlileri görevini yaptılar. Biz cezamızı öderiz hiç sorun değil. Ceza yemişiz, sigara içmişiz. Şuradaki bütün insanlara bakın, keşke bu kadar duyarlı olsalar” dedi.