İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada!

İstanbul Üsküdar'da, otomobiliyle giden M.A.'nın önü 3 kişi tarafından kesildi. Önce darp edilen M.A., ardından bu kişiler tarafından zorla aracından indirilip kaçırıldı. Kaçırılan M.A.'nın üstünde ve banka hesabında bulunan yüklü miktarda parası zorla alındı. Şüpheliler, M.A.'nın Ankara'da bir kız arkadaşlarına uygunsuz görüntüleriyle şantaj yaptığını bunun hesabını sormak için olayı gerçekleştirdiklerini iddia etti.

Üsküdar, Küplüce Mahallesi'nde önceki akşam saat 19.25 sıralarında vatandaşlar polise ihbarda bulunarak bir kişinin kaçırılarak zorla otomobile bindirildiğini söyledi.

Kaçırma anının bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alındığı belirlendi. Görüntülerde, şüphelilerin kulandıkları otomobille mağdurun aracının önünü kestiği ve adamı döverek zorla kendi araçlarına bindirdiği anlar yer alıyor.

İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada! - Resim : 1

POLİS ALARMA GEÇTİ

Polisi alarma geçiren olayın ardından Gasp Büro Amirliği tarafından operasyon başlatıldı. Görüntü kayıtlarından kaçırılan otomobilin plakası tespit edildi. Otomobilin sahibinin yanındakilerle birlikte Fatih'te bir otelde kaldığı belirlendi. Zamana karşı yarışan polis ekipleri otel odasına baskın yaptı ancak şüphelilere ulaşamadı. 

İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada! - Resim : 2

Bu gelişme üzerine sürdürülen saha çalışmasında şüphelilerin içinde bulunduğu aracın Üsküdar'da bir ara sokakta park halinde olduğu tespit edildi. Şüphelilerin ve kaçırdıkları kişinin halen otomobilde olduğunun belirlenmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

4 SAAT SONRA KURTARILDI

Polis her iki ucunu kapattığı sokakta otomobile baskın yaptı. Baskında bulunan M.A.'nın feci şekilde dövüldüğü ve işkenceye maruz kaldığı görüldü. Kaçırıldıktan yaklaşık 4 saat sonra kurtarılan M.A. durumunun iyi olmaması nedeniyle olay yerine çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada! - Resim : 3

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Otomobilde bulunan 3 şüpheli ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler Altay Y. (24), Kerim B. (29) ve Sezar S. (22)'nin sorguları Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı. Şüpheliler, kaçırdıkları kişinin Ankara'da bulunan T. adlı kız arkadaşlarına uygunsuz görüntüleriyle şantaj yaptığını, bunu öğrenince hesap sormak için İstanbul'a geldiklerini iddia ettiler. Şüphelilerin şantaj olayının intikamını almak için mağduru dövdüklerini söyledikleri öğrenildi.

İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada! - Resim : 4

Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada şüphelilerin, darbettikleri M.A.'nın banka kartlarını alarak hesaplarından para çektikleri ve yanında bulunan bin dolar parayı da gasbettikleri öğrenildi. 

Şüphelilerin ayrıca cep telefonu uygulamalarını kullanarak mağdurun kredi kullanmasını sağlayarak parayı kendi hesaplarına aktardıkları da belirlendi. 

İstanbul'da önce döve döve kaçırdılar, sonra gasp ettiler! Korkunç olay kamerada! - Resim : 5

Polis, gasbedilen paranın tam miktarının ortaya çıkması için bankalara yazı yazıldığını söyledi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. 3 Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.