İttifaka karşı çıktığı iddia edilmişti! Fatih Erbakan'ın kardeşi Elif Erbakan'dan açıklama geldi

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasına karşı çıktığı iddia edilen Fatih Erbakan'ın kardeşi Elif Erbakan "Her zaman olduğu gibi bu konuda da çok çeşitli söylentiler çıkacaktır. Biz tüm teşkilatlarımız olarak alınan kararın arkasındayız." ifadelerini kullandı.

İttifaka karşı çıktığı iddia edilmişti! Fatih Erbakan'ın kardeşi Elif Erbakan'dan açıklama geldi

Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın kardeşi ve YRP MKYK üyesi Elif Erbakan’ın ittifaka katılma kararına karşı çıktığı iddia edilmişti. Erbakan söz konusu iddia ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"ÇOK ÇEŞİTLİ SÖYLENTİLER ÇIKACAKTIR"
Gazete Kapı'dan Nebahat Koç’un sorusunu cevaplayan Erbakan “Her zaman olduğu gibi bu konuda da çok çeşitli söylentiler çıkacaktır. Biz tüm teşkilatlarımız olarak alınan kararın arkasındayız. Vatanımız, milletimiz ve partimiz için hayırlı olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

"KARAR VERİRSENİZ UYACAĞIZ"
Elif Erbakan’ın Cumhur İttifakı’na katılmaya karşı çıktığı iddia edilmişti. YRP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, “Elif Erbakan hanıme­fendi Hocamın değerli bir kızıdır. MKYK üyemizdir. Başlangıçta çok net cümle­lerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu ifade etti. Erbakan Hoca’nın damadı, Elif hanımın eşi de ‘katılalım’ dedi. Top­lantı sonunda itiraz edenler bile her biri genel başkana, ‘Düşüncemiz bu ama siz ne karar verirseniz uyacağız’ dediler” ifadesini kullanmıştı.