İYİ Parti'li isim oy oranı verdi: Yıl sonuna kadar birinci parti olabiliriz!

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinin kurulduğu günden bu yana yükselişte olduğunu ifade etti ve İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı. İddialı konuşan Poyraz, yıl sonuna birinci parti olabileceklerini söyledi.

İYİ Parti'li isim oy oranı verdi: Yıl sonuna kadar birinci parti olabiliriz!

Siyasi partilerin seçim çalışmaları ve kampanyaları sürerken, merak edilen anket sonuçlarıyla ilgili de gelişme yaşandı. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, yapılan anketlere göre çıkışlarının devam ettiğini ve şu anda oy oranlarının yüzde 20 seviyesine ulaştığını belirtti. Poyraz ayrıca, yıl sonu için de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Gündemdeki konulara ilişkin konuşan ve soruları yanıtlayan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, "Yıl sonuna kadar İYİ Parti olarak hem anketlerde hem kamuoyu vicdanında birinci parti konumuna geleceğimize inanıyorum. Şu anda anketlerde İYİ Parti yüzde 20 düzeyinde bulunuyor. (Yıl sonunda kaç olacağımıza dair) Sayısal bir tespitte bulunmak mümkün değil. Türkiye birçok değişim ve etkenin olduğu bir yapıda. Birinci parti olma kararlılığımız ve iddiamız çok net" dedi.

Oy oranı 2018'de yüzde 10'du

İYİ Parti 2018 milletvekili genel seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu sonuçlarına göre %10 civarı oy almıştı.

Partilerinin kurulduğu 2017'den bu yana çıkışta olduğunu belirten Poyraz, "Türkiye'nin böyle bir ihtiyacı vardı. İYİ Parti sosyal demokrat, milliyetçi, liberal fark etmeksizin herkesin merkezde siyaset yapma kararıyla yer aldığı bir parti. Bu çok önemli bir detay. Genel Başkanımız Akşener bu süreçte de 27 yıllık deneyimi ile partiyi yükseliş trendine oturttu. Başlattığımız 'az kaldı' kampanyası diğer kampanyalardan biraz farklılaşan bir kampanya... Bununla, Genel Başkanımız iktidar yürüyüşümüzün çok daha kararlı şekilde startını verdi." şeklinde konuştu.

Poyraz ayrıca, seçimler ister zamanında, ister erken yapılsın İYİ Parti'nin hazır olduğunu belirtti.

Altılı masa konusu sorusuna yanıt

Birinci parti olmaları durumunda altılı masanın pozisyonunun bundan etkilenmeyeceğini kaydeden Poyraz, "İYİ Parti'nin altılı masadaki yeri oy oranlarına göre değil; orası güçlendirilmiş parlamenter sisteminin inşası ve Türkiye'nin buna kavuşması noktasında oluşturulan bir masa. Orada oy sırasına göre, yaş sırasına göre, deneyime göre oturma söz konusu değil" dedi.