İzmir ve Balıkesir'in ciğerleri yanıyor: Söndürme çalışmaları devam ediyor

İzmir'de Aliağa, Buca ve Çiğli ilçelerinde toplam üç noktada orman yangını çıktı. Balıkesir'de ise anız yangını ağaçlandırma sahasına sıçradı. Yangınlar yerleşim yerlerine yakın bölgelerde başladığı için ekiplerin müdahalesi devam ediyor.

İzmir ve Balıkesir'in ciğerleri yanıyor: Söndürme çalışmaları devam ediyor

İzmir’in üç ilçesinde ormanlık alanlarda, Balıkesir’de ise ağaçlandırma sahasında yangın çıktı. İlk yangın, saat 14.10 sıralarında Aliağa’ya bağlı Yayakent Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda çıktı. Henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 1 helikopter, 5 arazöz ve 1 su ikmal aracı ile müdahale ediyor. Ekipler yangını kontrol altına alma çalışmalarını sürdürüyor.

BUCA'DA ORMAN YANGINI

İkinci yangın haberi ise Buca’dan geldi. Buca ilçesi çevre yolundaki ormanda da saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 4 uçak, 3 helikopter, 14 arazöz, 5 dozer ve orman işçileri sevk edildi. Yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor.

ÇİĞLİ'DE ORMAN YANGINI

Çiğli ilçesinde de Egekent Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda etkili olan yangına karadan ve havadan müdahale edildi.

BALIKESİR’DE AĞAÇLANDIRMA SAHASINDA YANGIN

Akşam saatlerinde dördüncü yangın haberi Balıkesir’den geldi. Bigadiç ilçesinde Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılan sahada yangın çıktı. Ağaçlandırma sahasına da sıçrayan yangın için havadan ve karadan müdahale başlatan ekipler, yangını kontrol altına alma çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir ve Balıkesir'in ciğerleri yanıyor: Söndürme çalışmaları devam ediyor - Resim : 1

İzmir ve Balıkesir'in ciğerleri yanıyor: Söndürme çalışmaları devam ediyor - Resim : 2

İzmir ve Balıkesir'in ciğerleri yanıyor: Söndürme çalışmaları devam ediyor - Resim : 3