Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alınacağı duyuruldu. Peki, 2021 Jandarma astsubay alımı ne zaman? Jandarma muvazzaf-sözleşmeli astsubay alımı başvuruları nasıl yapılır, şartlar neler?

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Jandarma Genel Komutanlığı Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacağını duyurdu. Peki, Jandarma ve Sahil Güvenlik muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı başvuruları nasıl yapılır, gereken şartlar neler? İşte, Astsubaylık başvuru şartları..

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak! - Resim : 1

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK ASTSUBAY ALIMI NE ZAMAN?

Jandarma Genel Komutanlığı, 2021 2022 yılı için muvazzaf - sözleşmeli jandarma astsubay alımı yapacağını duyurdu. Bu son dakika duyurusunun ardından başvuruda bulunmak ve kanun ordusu Jandarma Teşkilatı'nda astsubay olarak vatan görevi icra etmek isteyenler muvazzaf - sözleşmeli jandarma astsubay alımı kılavuz ve başvuru detaylarını merak ederek araştırmalarına başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak! - Resim : 2

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK ASTSUBAY ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf/sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ihtiyacına yönelik başvurular, 8-23 Aralık tarihlerinde internet üzerinden alınacak.

Personel teminiyle ilgili detaylara, "www.jandarma.gov.tr", "www.sg.gov.tr", "www.jsga.edu.tr" ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının "https://kamuilan.sbb.gov.tr" adreslerinde yer alan "2022 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu" ve "2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu"ndan ulaşılabilecek.

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak! - Resim : 3

Adaylar, başvurularını, "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla gerçekleştirecek. Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Adayların başvuru kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor. Geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar da başvuruda bulunabilecek.

Başvuru adresi⬇️

ASTSUBAYLIK BAŞVURULARI İÇİN LİNKE TIKLAYIN.

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak! - Resim : 4

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihine kadar (Geçici kayıt tarihi bilahare duyurulacaktır. Duyurulacak tarihe kadar mezun olabileceklerin geçici mezuniyet belgeleri kabul edilecektir.) mezun olabilecek durumda olmak.

c. Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),

Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu: Bin 840 erkek ve kadın astsubay alınacak! - Resim : 5

ç. Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve sonrasıdoğumlular başvuru yapabileceklerdir),

d. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

e. Hamile olmamak,

f. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarakgörevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

g. www.jandarma.gov.tr, https://kamuilan.sbb.gov.tr, www.sg.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2022 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak