"Sigara fiyatlarına zam" iddialarına ilişkin açıklama! Sigaraya zam mı geldi?

Sigara fiyatlarına zam iddiaları sosyal medyada gündem olmuştu. Pek çok kişi sigara zammı ile ilgili paylaşımda bulundu. JTI Türkiye Genel Müdürü Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı iddialarına ilişkin "Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da olağan dışı bir durum söz konusu değildir" dedi.

"Sigara fiyatlarına zam" iddialarına ilişkin açıklama! Sigaraya zam mı geldi?

Sosyal medyada sigaraya zam geleceği iddiası gündem olmuş konuyla ilgili paylaşımlar yapılmıştı. JTI Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı yönündeki iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

JTI Türkiye'nin üretimden tedarike bütün süreçlerinin normal seyrinde devam ettiğini aktaran Politt, "Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değildir. Nereden kaynaklandığını anlamlandırmakta zorluk çektiğimiz bu spekülasyonun, piyasa paydaşlarının sağduyulu tavrıyla bir an önce sona ermesini bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.