Kabine toplantısı bitti mi? Kabine gündeminde hangi konular var? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Kritik konuların görüşüleceği Kabine toplantısında ana gündem maddesi deprem. Kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabinede alınacak yeni kararlar bekleniyor. Peki, Kabine toplantısı bitti mi? Kabine gündeminde hangi konular var? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte detaylar…

Kabine toplantısı bitti mi? Kabine gündeminde hangi konular var? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı, saat 15.35'te başladı. Deprem gündemiyle toplanan Kabine’de deprem bölgesindeki son durum ele alınacak ve yapılması gereken çalışmalar masada olacak. Kabine toplantısında kritik kararların alınması bekleniyor.

KABİNE GÜNDEMİNDE HANGİ KONULAR VAR?

Geçiş sürecinde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşa sürecinde gelinin son durum değerlendirilecek. İlgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında kabineye bilgi vermesi bekleniyor.

Depremin ardından bazı illerde görülen ciddi kira artışları da kabinenin gündeminde olacak. Kabine'nin bir diğer gündem maddesi ise Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmişti. Seçim tarihini netleştirecek adımın da kabinede istişare edilmesi bekleniyor. Kabine toplantısında terörle mücadele ile ekonominin yanı sıra iç ve dış gelişmeler de ele alınacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE ZAMAN AÇIKLAMA YAPACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçmesi ve alınan kararları açıklaması bekleniyor.