Kabusta yeni rekor! 'Zor bir kış olacak'

Dünyada Koronavirüs salgınında vaka sayıları günden güne yükseliyor. Ülkelerde yeni tedbirler alınırken son veriler korkuttu. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) eski komiseri Dr. Scott Gottlieb, "Zor bir sonbahar ve kış olacak" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Dünyada Koronavirüs salgınında vaka sayıları günden güne yükseliyor. Ülkelerde yeni tedbirler alınırken son veriler korkuttu. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) eski komiseri Dr. Scott Gottlieb, "Zor bir sonbahar ve kış olacak. Sanırım Avrupa'nın iki veya üç hafta gerisindeyiz ve bu nedenle, vakalarda hızlı bir ivme göreceğimiz bir döneme girmeye yaklaşık bir hafta kaldı." değerlendirmesinde bulundu. İşte detaylar...

Son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısında İspanya'da 16 bin 973 ile salgının başından bu yana en yüksek günlük artış kaydedildi, Portekiz'de 2 bin 229 yeni vaka tespit edildi.

İspanya Sağlık Bakanlığı, ülkedeki Kovid-19 vaka sayısının 16 bin 973 artışla 1 milyon 5 bin 295'e ulaştığını duyurdu.

Avrupa'da Kovid-19 vaka sayısının en fazla yükseldiği ülkelerden İspanya'da salgın kaynaklı ölümler de son 24 saatte 156 arttı.

Bakanlık, son 7 günde 575 kişinin salgından hayatını kaybettiğini ve toplam sayının 34 bin 366'ya çıktığını duyurdu.

Ülkede salgının en yoğun görüldüğü bölge, Madrid olmayı sürdürüyor. Castilla y Leon ve Endülüs bölgelerindeki yüksek vaka artışları da dikkati çekti.

Sol koalisyon hükümeti, Kovid-19'daki vaka artış hızını durdurmak için Fransa'dakine benzer şekilde ülke genelinde gece sokağı çıkma yasağı getirerek mevcut önlemleri artırmayı planlıyor.