Milyon dolarlık projeler teker teker yıkılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kaçak yapılarla ilgili başlattığı mücadele hız kesmeden devam ediyor. Bodrum’daki kaçak yapılar ve imara aykırı olan binaların yıkımları sürüyor.

Kaynak: İHA
Milyon dolarlık projeler teker teker yıkılıyor - Sayfa 1


Bodrum'un doğasına, mimarisine, İmar Kanununa ve Kıyı Kenar Kanununa aykırı yapıların tespit edilmesi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Milyon dolarlık projeler teker teker yıkılıyor - Sayfa 2

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bodrum’da yaptığı denetimler sonucunda inşaatı durdurulan ve bir ay süre tanınan projelerle ilgili yasal süreç dolmasıyla birlikte turizmin gözbebeği Bodrum’da yıkımlar hız kesmeden sürüyor.

Milyon dolarlık projeler teker teker yıkılıyor - Sayfa 3

Gündoğan, Yalıkavak ve Gümbet Mahallesi’nde devam eden imara ve yapı ruhsatına aykırı uygulamaları nedeniyle haklarında yıkım kararı alınan projelerde, Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde mal sahipleri tarafından yıkım işlemlerine hız verildi.

Milyon dolarlık projeler teker teker yıkılıyor - Sayfa 4

Ekiplerin denetiminde gerçekleşen çalışmalar kapsamında, Gündoğan Mahallesindeki projede 30 metrelik asansör kulesi ile 53 rezidans imara aykırılıktan, Yalıkavak Mahallesindeki projede 1200 metrekare kapalı allana sahip SPA ile 4 adet masaj odası Kıyı Kenar Çizgisine Muhalefetten yıkıma tabi tutuldu.