Kaderimin Oyunu'nun Helin'i Meriç Aral kimdir? Meriç Aral kaç yaşında, nereli?

Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral'ın başrollerini paylaştığı Kaderimin Oyunu dizisi yayın hayatına başlıyor. Ünlü oyuncu Meriç Aral dizide Helin rolüne hayat verecek. Kaderimin Oyunu'nun Helin'i Meriç Aral kimdir?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Star’ın yeni dizisi ‘Kaderimin Oyunu’nun 3 Aralık Cuma günü başlıyor. Başrollerinde; Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın yer aldığı dizide Helin karakterini canlandıran Meriç Aral’ın hayatı merak edildi. Peki, Kaderimin Oyunu'nun Helin'i Meriç Aral kimdir? Meriç Aral kaç yaşında, nereli?

MERİÇ ARAL KİMDİR?

Meriç Aral, 1 Temmuz 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anne babası da avukat olan güzel oyuncu, lise eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde hukuk ve yan dal olarak karşılaştırmalı edebiyat eğitimi almıştır.

2012 yılında mezun olan Meriç Aral, avukatlık stajını tamamladıktan sonra avukatlık yapmak istememiş bunun üzerine Yeni Sinemacılar'da film asistanı olarak çalışmaya başlamış.

Oyunculuk kariyerine; 2012’de başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’ın rol aldığı Sultan dizisinin deneme çekimlerine davet edilip kabul edince başlamış oldu.

Ardından, 2013 – 2015 yılları arasında başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez'in oynadığı “Medcezir” dizisinde Hale karakterini canlandırdı.

2014 yılında Unutursam Fısılda filminde Mediha karakterini canlandırdı. 2015 yılında yayınlanan Hesapta Aşk filminde Ezgi karakteri ile yıldızı daha da parlayan Meriç Aral, 2016 yazında Yüksek Sosyete dizisinde başrollerden biri olan Ece karakterine hayat verdi. Şimdi Star Tv'de ikinci sezonu yayınlanan Söz adlı dizide Eylem Mercier karekteri ile izleyicilerin karşısına çıkan güzel oyuncu, 1.71 metre boyunda, 55 kilo ve Yengeç burcudur.

Meriç Aral'ın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Söz (TV Dizisi)
2015 – Hesapta Aşk (Ezgi) (Sinema Filmi)
2014 – Unutursam Fısılda (Mediha) (Sinema Filmi)
2014 – Muska (Melis) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Medcezir (Hale) (TV Dizisi)
2013 – Balayı (Sinema Filmi)
2012 – Sultan (TV Dizisi)