Kadıköy'de devrilen ağaç tüm apartmanın başına dert oldu: 51 daire icra ile uğraşıyor

Kadıköy'de 21 Ağustos 2022 Pazar gününde apartman bahçesinde bulunan ağacın devrilmesi sonrasında 5 araç hasar aldı. Araç sahipleri hasarlarını sigorta firmalarından tahsil etse de bir sigorta firması araç sahibine ödediği 200 bin TL için 51 daire sahibine toplamda 262 bin TL'lik icra gönderdi. Apartman sakinlerinden ise karara itiraz geldi.

Kadıköy'de devrilen ağaç tüm apartmanın başına dert oldu: 51 daire icra ile uğraşıyor

21 Ağustos 2022 Pazar günü Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Şair Arşi Caddesi'nde bulunan bir apartmanın bahçesinde bulunan ağaç rüzgarın etkisiyle devrildi.

Ağacın devrilmesi sonucunda park halinde bulunan 5 araçta hasar oluştu. Daha sonra araç sahipleri sigorta şirketlerine başvuru yaparak hasarlarını tahsil etti.

Bir sigorta şirketi ise araç sahibine ödediği 200 bin lira için 51 daire sahibinden toplam 262 bin lira için icra gönderdi.

İtfaiye raporlarına doğal afet olarak geçen olay sonrasında 51 dairenin sahibi yasal süre içerisinde duruma itiraz etti. İtiraz sonrasında 262 bin liranın tahsili için dosya arabulucuya gönderildi. Sigorta şirketi ise ödeme yapılmadığı takdirde ödediği maliyetin asıl sorumluluğu olan kişiye geri ödenmesi için açılan dava olan 'Rücu davası' açacağını belirtti.