Kaldırımda yürüyen genç kadına çarparak ölümüne neden olmuştu! O sürücünün cezası belli oldu

Malta'da 30 yaşındaki genç bir kadın, kaldırımda yürürken otomobil sürücüsünün çapması sonucu hayatını kaybetmişti. Feci kazaya ilişkin davada karar çıktı. Genç kadının ölümüne neden olan sürücüye 40 yıl hapis cezası verildi.

Kaldırımda yürüyen genç kadına çarparak ölümüne neden olmuştu! O sürücünün cezası belli oldu

Malta'da meydana gelen feci kazayla ilgili gelişme yaşandı. 30 yaşındaki genç kadının ölümüne neden olan sürücünün cezası belli oldu

40 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI!

Valetta'da bugün görülen karar duruşmasında mahkeme, Jeremie Camilleri'yi 40 yıl hapis cezasına çarptırdı. Camilleri'nin 5 bin Euro para cezasına çarptırıldığı da öğrenildi.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜ GENÇ KADINA ÇARPTI!

Olay, Malta'nın Gzira kentinde Testeferrata Caddesi'nde 18 Ocak 2023 gecesi saat 01.00 sularında meydana gelmişti. Olay günü alkollü olan Jeremie Camilleri'nin kullandığı araç, doğumgününü kutlamaya giden ve kaldırımda yürüyen hiç tanımadığı Pelin Kaya'ya iddiaya göre kasten çarpmıştı. Otomobil bir fast food restoranının duvarına çarparak durabilmişti. Görgü tanıkları, Pelin Kaya'yı ezen araç sürücüsünün yerden aldığı taşları da Kaya'ya fırlattığını ve yardım etmek isteyenlere engel olduğunu aktarmıştı. Malta polisi, saldırgan tavırlar sergileyen araç sürücüsü Camilleri'yi elektro şok tabancasının yardımıyla gözaltına almıştı. Pelin Kaya'nın yakınları ile Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği yetkililerinin de hazır bulunduğu ilk duruşmada, 33 yaşındaki Camillieri'nin "Kasten öldürme" suçlamasıyla tutuklu yargılanmasına karar verilmişti.

"PELİN İÇİN ADALET" YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Pelin Kaya'nın cenazesi İstanbul'a getirilerek 22 Ocak 2023'te toprağa verilmişti. Kaya için ailesi, 20 Mayıs 2023'te Malta'da yaşayan Türkler ve Maltalılar yürüyüş düzenlemişti. Başkent Valetta'da Malta Parlamentosu'nun önünde başlayan yürüyüş, St. Elmo kalesine kadar sürmüştü. Pelin Kaya'nın fotoğrafının basılı olduğu tişörtler giyen grup, "Pelin İçin Adalet" pankartı taşımıştı.