Kapadokya semalarında yerli üretilen şekilli balonlar süzülecek

Türkiye'nin en önemli turizm noktalarından biri olan Kapadokya bölgesi yerli üretilen şekilli balonlarla 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivaline hazırlanıyor.

İlki 2019 yılında yapılan Uluslararası Kapadokya Balon Festivalinin bu yıl ikincisi düzenleniyor. Bu sene festivale ilk kez yerli üretilen şekilli balonlar katılacak. 28,29 ve 30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan festival katılımcıları bekliyor. 

Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan yaptığı açıklamada bu yıl 2.Uluslararası Kapadokya Balon festivalinin heyecanını yaşadıklarını söyledi.Kapadokya semalarında yerli üretilen şekilli balonlar süzülecek - Resim : 2

Aydoğan, “2019 yılında ilk Kapadokya uluslararası balon festivalini gerçekleştirmiştik. 2020 yılında pandemi sebebiyle herhangi bir festival gerçekleştiremedik. Bu yılda özellikle üretim firmamız olarak ürettiğimiz Türkiye’de üretilen ilk şekilli balonlarımız ile beraber ve yurtdışından gelen balonlarla beraber ikinci uluslararası Kapadokya balon festivalini gerçekleştireceğiz. Firmamız olarak üç farklı şekilli balon ürettik. Kalp şeklinde bir balon, roket şeklinde bir balon ve 30 Ağustos için özel Türk bayrağı şeklinde bir balon üretmeyi başardık. İnşallah bu festivalimizde bu balonlarımızla beraber görsel şölen ile Kapadokya’da misafirlerimizi görmek istiyoruz” dedi.