Kar nedeniyle birçok ilde yüz yüze eğitim ertelendi

Ülke genelinde yaşanan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle birçok ilde yüz yüze eğitime ara verildi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

 
Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen iller...

- İSTANBUL: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel izinli sayılacaktır." dedi.

- BURSA: İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle, Büyükorhan, Gemlik, İnegöl, İznik, Keles, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerindeki resmi ve özel okullar, anaokulları ile eğitim rehabilitasyon merkezlerindeki yüz yüze eğitime yarın için ara verildiği bildirildi.

- ADANA: Tufanbeyli ilçesinde Kaymakam Abdullah Sarı, ilçede yüz yüze eğitime 1 gün ara verildiği, tüm sınıflarda uzaktan eğitimin devam edeceğini duyurdu.

- KAHRAMANMARAŞ: Elbistan ilçesi beklenen kar yağışına teslim olurken, yüz yüze eğitimin başladığı okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

- SİVAS: Etkili olan kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.

- KIRŞEHİR: Olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

- KAYSERİ: Tomarza ilçesinde Kaymakam Emre Cebeci, yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze geçen köy okullarında eğitime 2 gün ara verildiğini, eğitim öğretim faaliyetlerinin uzaktan devam edeceğini açıkladı.

- GÜMÜŞHANE:  Etkili olan kar yağışının ardından il genelinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildi, engelli ve hamile personellere idari izin verildi.

- TRABZON: Yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime bir gün ara verildi.

- DÜZCE: Valilik, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeni ile yüz yüze eğitime başlayacak köy okullarında eğitime 1 gün daha ara verildiğini açıkladı.

- BARTIN: Olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime devam eden okullarda ve kurslarda eğitim öğretime 3 gün süre ile ara verildi.

- KONYA: Beyşehir ve Derebucak ilçeleri, kar yağışının ardından beyaza büründü.

- KOCAELİ Valisi Seddar Yavuz, yoğun kar yağışı sebebiyle okullardaki yüz yüze eğitimin 19 Şubat Cuma gününe kadar ara verildiğini açıkladı.

- ÇANAKKALE:  Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle 17 Şubat Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

- ORDU: Valilikten yapılan açıklamada, kentte yüz yüze eğitime başlayan tüm okullarda kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi. Uyarıda ayrıca, kapanan 262 mahalle yolunun 223’ünün ulaşıma açıldığı ifade edildi.