Ünlü karikatürist Dan Piraro'dan Erdil Yaşaroğlu'na 'izinsiz kullanım' suçlaması

Son dönemde karikatürlerini izinsiz kullananları dava etmesiyle gündeme gelen Erdil Yaşaroğlu, ünlü karikatürist Dan Piraro tarafından aynı şekilde suçlandı. Türkiye'den Yaşaraoğlu'nu suçlayan yüzlerce tweet atıldı.

Bu kez kendisi dava edildi

Dünyaca ünlü karikatürist Dan Piraro, son aylarda karikatürleriyle ilgili açtığı telif davalarıyla gündeme gelen karikatürist Erdil Yaşaroğlu'nun eski internet sitesi Komikaze'yi paylaşarak, “İşte bir başka izinsiz yayımlanan karikatür. Bu asla kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Dan Piraro, telif davaları nedeniyle son günlerde gündemden düşmeyen Erdil Yaşaroğlu hakkında bir paylaşım yaptı.

Dan Piraro kişisel Twitter hesabından, Erdil Yaşaroğlu’nun Komikaze adlı karikatür sitesinde yer alan karikatürünü paylaştı. Piraro, karikatürlerini paylaşanlara dava açan Yaşaroğlu için, “İşte bir başka izinsiz yayımlanan karikatür. Bu asla kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Türk kullanıcılar ihbarda bulundu

Piraro'nun paylaşımı kısa süre içerisinde sosyal medyada yayıldı. Ardından özellikle Türk kullanıcılar ünlü karikatüristi, Erdil Yaşaroğlu'nun insanlara sürekli bu konuda dava açtığını ifade ederek Piraro'nun da aynısını yapması yönünde telkinde bulundu.