Kars Belediyesi tarafından özel olarak yetiştiriliyor. Çalışma kapsamında belediye 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyor

Kars Belediyesi tarafından özel olarak serada yetiştirilen süs bitkileri, şehrin peyzaj ve çevre düzenlemeleri için kullanılacak. Belediyenin yetiştirdiği bitkiler, şehre yeni bir imaj katarken aynı zamanda üretimin belediye tarafından yapılması sebebiyle de maliyeti de en aza indirgiyor. Böylece bu çalışma kapsamında belediye 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyor.

Kars Belediyesi tarafından özel olarak yetiştiriliyor. Çalışma kapsamında belediye 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyor

Kars Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere kendi seralarında süs bitkileri yetiştirerek belediye bütçesine de katkıda bulunuyor.
Belediyenin kendi seralarında özenle yetiştirilen süs bitkileri; park, bahçe, mezarlık, yol kenarları, refüj, kavşak ve yeşil alanlarda kullanılmak üzere hazırlanıyor.

Kars Belediyesi tarafından özel olarak yetiştiriliyor. Çalışma kapsamında belediye 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyor - Resim : 1

EN AZA İNDİRİYOR

Bu çalışmalar sayesinde belediye süs bitki üretimini kendisi sağlayarak peyzaj maliyetini de en aza indiriyor. Belediye seralarında yetiştirilen birbirinden özel çiçekler ve süs bitkileri Gazi Kars’a ayrı bir imaj katması için ekipleri çalışma yürütüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırarak şehri rengarenk süslemeyi hedefliyor.

Kars Belediyesi tarafından özel olarak yetiştiriliyor. Çalışma kapsamında belediye 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyor - Resim : 2