Kars ve Sinop'ta birer köy daha karantinaya alındı

Türkiye'yi yeniden etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle karantinalar devam ediyor. Sinop'ta ve Kars'ta birer köy daha karantinaya alındı.

Kars ve Sinop'ta birer köyde daha karantina

Kars'ta bir köy daha karantinaya alındı

Kars'ta son günlerde karantinaya alınan köylere bir yenisi daha eklendi. Kentte son olarak Selim ilçesine bağlı Karaçayı köyü karantinaya alındı. Öte yandan, Sinop'ta da bir köy karantinaya alındı.

Kars Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında Selim ilçesi Karaçayır köyü, karantinaya alınmış olup köye giriş ve çıkışlar durdurulmuştur” denildi.

Öte yandan Kars’ta Kovid-19 vakalarında artış görülürken, yetkililer vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda sürekli uyarıyor.

Sinop'ta da bir köy karantinaya alındı

Sinop'un Durağan ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı.

Durağan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Gökçebelen köyünde saptanan Kovid-19 vakalarının yayılımını engellemek için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla köyde 14 gün süreyle karantina uygulanması kararı alındığı bildirildi.

Açıklamada, köye giriş ve çıkışların kapatıldığı belirtilerek kararlara uymayanlara idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı kaydedildi.