Millet İttifakı'nda "Diyarbakır" polemiği

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye demokrasi gelecekse, bunun yolu Diyarbakır'dan geçer" sözlerine Millet İttifakı ortağı İYİ Parti'den yanıt geldi: 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır! Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!"

Millet İttifakı'nda "Diyarbakır" polemiği

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 27 Ocak’ta Diyarbakır’a yapacağı ziyaret öncesi, “Bu ülkeye demokrasi gelecekse, bu ülkede demokrasi olacaksa, bu ülkede herkes kimliğinden dolayı ötekileştirilmeyecekse, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer” açıklamasında bulundu.

Muhalefet partisinin lideri Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine Millet İttifakı ortağı İYİ Parti'den yanıt geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM'den geçer" dedi.

 

Ağıralioğlu'nun sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalarına yanıtu şu şekilde oldu:

“Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır! Diyarbakır dâhil memleketimizin 81 iline, 84 milyonun tamamına ve bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM'den geçer. TBMM'den geçmeyen ve her ferdini ayırmadan kucaklayamayan vizyonsuzluğun, memleketi 20 senede nereye getirdiği aşikârken Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir. Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!”