Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları başladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 3 bin personel alacak. Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere alınacak personel için başvurular bugün başladı. Peki, başvurular nasıl yapılır? KGM personel alımı şartları ne? İşte detaylar…

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları başladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) personel alacak. KGM merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3000 personel alımı gerçekleştirecek. Bugün başlayan başvurular 7 Mayıs’ta sona erecek.

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını esube.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden ve ALO 170'i arayarak yapılabilecek.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI VE KADRO DAĞILIMI

Ağır Makine Yağcısı, Asfalt Usta Yardımcısı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Atölye Usta Yardımcısı, Bakım İşçisi, Beton Asfalt Serici Operatör Yardımcısı, Bina ve Mal Bakıcısı, Düz İşçi, Elektrik Tesisat ve Bakım Ustası, Greyder Operatörü, İş Makinesi Operatörü, Kalifiye İşçi, Makine Operatörü, Laboratuvar ve Uygulama Tesis Ustası, Marangoz, Sıhhi Tesisatçı, Sürücü Operatörü, Vinç Operatörü gibi meslek gruplarından alım yapılacak. Adaylarda aranan şartlar arasında en az İlkokul en fazla lisans mezunu olma şartı, 18-40 yaş aralığında bulunma şartı ve alınacak meslek grubuna göre yeterlilik şartları aranacak.

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN