Kılıçdaroğlu'ndan lansman iptali kararı: "Depremin kırkı çıkmadan olmaz"

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu açıklanmasından sonra bu Pazar yapılması gereken lansman iptal edildi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, lansmanın iptaline ilişkin yaptığı açıklamada "Depremin kırkı çıkmadan olmaz" diyerek iptal ettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan lansman iptali kararı: "Depremin kırkı çıkmadan olmaz"

Millet İttifakı adayının açıklanmasından sonra yapılması planlanan  Cumhurbaşkanı adaylığı lansmanınının iptal edildiği duyuruldu.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, lansmanın iptaline ilişkin açıklama yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HalkTV'de katıldığı "Sözüm Var" programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ DA MİTİNGLERE KATILACAK

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapacağı mitinglere ilişkin bilgi veren Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu'nun hem tek başına hem de Kılıçdaroğlu ile miting yapacağını aktardı.

"DEPREMİN KIRKI ÇIKMADAN OLMAZ"

CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı adaylık lansmanı ile ilgili yöneltilen soruya da şu yanıtı verdi:
"Bu Pazar lansman planlanıyordu. Kemal Bey, 'Depremin kırkı çıkmadan olmaz' dedi. Onu iptal etti. Kırkı geçtikten sonra bir pazar yapılır mı ya da fiilen kampanya başlar mı genel başkanın ve yöneticilerin taktirinde ama genel başkan, 'Kırkı çıkmadan bir kampanya içime sinmez' dedi. Hatta deprem bölgesinde kırkında mevlitlerin okutulduğu, o acının, yasın tamamlandığı ve kampanyanın sonra başladığı bir şey."