Kılıçdaroğlu'ndan TÜRK-İş Başkanı'na sert eleştiri: İşçinin alın terini pazarlıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan TÜRK- İş Başkanı Ergün Atalay'a sert eleştiriler geldi. Kılıçdaroğlu, "Sendikanın Genel Başkanı işçinin alın terini pazarlıyor. Batsın sizin sendikacılığınız" dedi. 

Google Haberlere Abone ol

Mikrofonun açık kaldığını farketmeyip “Uzarsa işi karıştıracağız... Kapattık böyle..." sözlerini söyleyen Türk İş Başkanı Engin Atalay, daha sonra açıklama yaparak kendisini savundu.

Atalay, ”Sayın Bakanım, zammı bakanın açıklaması lazım.' dedim. Bakan çıktı, zammı açıkladı, canlı yayın durdu. Bana döndü, 'Bir şey söyleyecek misin?' dedi. 'Benim söyleyecek bir şeyim yok, ne söyleyeyim de ortalığı karıştıracağım" açıklamasında bulundu.

TÜRK-iş Başkanı Ergün Atalay'a CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert eleştiri geldi.

Kılıçdaroğlu, “Sendikanın Genel Başkanı işçinin alın terini saraya pazarlarsa ona sendikacı denmez. Kimse kusura bakmasın. O başka bir şeydir. Üstelik kapalı kapılar ardında sarayda yapmışlarsa kendisini teslim etmiş oraya..., ne vaad ettiler bilmiyorum. Sendikanın Genel Başkanı işçinin alın terini pazarlıyor. Batsın sizin sendikacılığınız. Sarı sendikacılık zaten bu ülkenin başına gelmiş en büyük belalardan biri” İfadelerini kullandı.