Kilis'te Belediye başkanlarının acı kaderi! Başkanların bazıları silahlı saldırı sonucu öldü!

Kilis Belediye Başkanlığına seçilen başkanların bazıları silahlı saldırı sonucu öldü, bazıları fiziki saldırıya uğrarken, bazısı ise rahatsızlanarak öldü.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Kilis'te Başkanlık koltuğuna oturan fazla yaşamıyor. Kilis Belediye Başkanlığına seçilen başkanların bazıları silahlı saldırı sonucu öldü, bazıları fiziki saldırıya uğrarken, bazısı ise rahatsızlanarak öldü

Kilis’te, son 43 yılda 4 belediye başkanı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, son olarak Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Kilis’te 3 dönem belediye başkanlığı yapan Ekrem Çetin, 3 Haziran 2005 tarihinde lokantada yemek yerken oğlu Cahit Çetin ile birlikte öldürülmüştü. 8 Mart 1977’de Kilis Belediyesi’ne başkan seçilen Avukat Mehmet Yeşilçimen 11 Aralık 1977’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. 1970’li yıllarda çeşitli tarihlerde belediye başkan vekilliği yapan Ahmet Günal 1988 yılında silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. 28 Mart 1994’te seçilen Opr. Dr. Burhan Kerkütlü de 31 Ocak 1995’te diğer belediye başkanları ile aynı kaderi paylaşarak, makamında silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Birçok belediye başkanı geçmiş dönemlerde fiili saldırıya uğrarken, son olarak Kilis’te, 3 dönem belediye başkanlığı görevine seçilen ve halk tarafından çok sevilen 53 yaşındaki Mehmet Abdi Bulut, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.