Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Urfalı Hikmet Karakurt, yarışmada kaderini değiştiren olayı anlattı

Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Urfalı Hikmet Karakurt hem hikayesi hem de başarısı ile damga vurmuştu. 125 bin liralık soruya doğru cevap vererek sosyal medya gündemine oturan Hikmet yarışmada kaderini değiştiren olayı açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Urfalı Hikmet Karakurt hem hikayesi hem de başarısı ile damga vurmuştu. 125 bin liralık soruya doğru cevap vererek sosyal medya gündemine oturan Hikmet yarışmada kaderini değiştiren olayı açıkladı.

Türkiye'nin gündemine oturan 22 yaşındaki Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Sabah gazetesine hayatını anlattı. 1 milyon lira ödül kazanmasına sadece iki soru kalan Hikmet, hayatını kardeşlerine adayan fedakâr bir ağabeylik yapıyor.

Hikmet'in 8 çocuklu ailesi, Polatlı'da, Eskişehir'de, Konya'da soğan ve şeker pancarı toplayarak geçimini sağlıyor.

Hikmet'in en dikkat cevaplarından biri de İngiltere'de bir parkta ziyaretçilere küfreden papağanlarla ilgili 60 bin liralık soruydu. 

"Tahmin bile etmiyordum"
Bu sorunun cevabını, birkaç ay önce 40 liraya kardeşine satın aldığı radyodan dinleyen kardeşinin kendisiyle paylaştığını belirten Hikmet, "Halil bana hikâyeyi anlatmıştı. Güldük, geçti. Bu sorunun karşıma çıkacağını tahmin bile etmiyordum" dedi.

Parayla ne yapacağını açıklayan Hikmet "Kazanacağım parayı kardeşlerimin eğitimine harcayacağım. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz" diye konuştu.

"40 liraya radyo aldım"
Hayatını anlatan Hikmet "8 kardeşiz. Babamın bir işi yok. Geçimimizi işçi olarak Polatlı'da, Eskişehir'de Konya'da soğan, domates ve şeker pancarı toplayarak sağlıyoruz. Küçük kardeşim Halil, benden bir radyo satın almamı istedi. 40 liraya radyo aldım, hediye ettim. Bir ay önce bana, İngiltere'deki bir parkta papağanların ziyaretçilere küfür ettikleri için yetkililer tarafından birbirilerinden ayrılıp farklı noktalara konulduğunu radyodan dinlediğini söyledi. O detay yarışmada karşıma çıktı. Kardeşimin ve radyo sayesinde 125 bin liralık soruyu bildim" dedi.

"Radyo dinleyen bir aileyiz"
Zorluklar çektiğini söyleyen Hikmet "Defter, kalem satın alamadığımız zamanlar oldu. Kardeşlerim bana bakarak okumaya çalışıyor. Okulu bitirdikten sonra onları okutacağım. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz. Radyodaki dinlediğimiz ilginç şeyleri birbirimizle paylaşırız. Yarışmada kazanacağım parayı kardeşlerim için harcayacağım. Söz verdim çünkü..." ifadelerini kullandı. 

"Söz sana tablet alırım"
Kardeşi Halil Karakurt (13): "Abim bana radyo sözü vermişti, sözünü tutup radyo aldı. Radyoda komik bir şey çıktı. 4 papağanı bir kafese koymuşlar. Gelen giden insanlara küfür etmişler. Abime anlattım. Yarışmada da bu soru çıktı. Abim 'Yarışmada para kazanırsam söz sana tablet alırım' dedi."

Yalnızca bir soru kalacak
Kim Milyoner Olmak İster'de 250 bin liralık soru için yarışacak olan Şanlıurfalı Hikmet, ailesinin ve şehrinin gurur kaynağı oldu. 8 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Hikmet, 250 bin TL'lik soruya cevap verirse milyoner olmak için önünde yalnızca bir soru kalacak.