Kısa Çalışma Ödeneği şartları kolaylaştırıldı

Kısa Çalışma Ödeneği şartları kolaylaştırılarak, 600 gün 450'ye, 120 gün de 60 güne indirildi.

Google Haberlere Abone ol

Aile, Çalşma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Koronavirüs tedbirleri kapsamında TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenleme çerçevesinde, Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını kolaylaştırarak, 600 günü 450'e, 120 günü de 60 güne indirdik. Çalışanımızı, işverenimizi ve istihdamı koruyacağız." dedi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilerimize verdiği müjde kanunlaştı. Artık en düşük emekli aylığı 1500 lira. Emeklilerimize ve milletimize hayırlı olsun. Biz birlikte Türkiye'yiz" dedi.

ERKEN BAYRAM İKRAMİYESİ

Öte yandan Bakan Selçuk erken bayram ikramiyesi ile ilgili de açıklama yaparak "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilerimize verdiği erken bayram ikramiyesi sözü kanunlaştı. Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyelerini Nisan ayında ödüyoruz. Emeklilerimize ve milletimize hayırlı, bereketli olsun. Biz birlikte Türkiye’yiz." ifadelerini kullandı.

SALGIN MAĞDURLARI İÇİN YENİ KARARLAR

Virüs salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolculara yeni haklar tanındı. 5 Şubat’tan itibaren uçuşu iptal edilenler istediği tarih için değişiklik yapabilecek.