Kız öğrenci dekan yardımcısını bıçakladı! İfadesinde her şeyi anlattı: Dehşetin sebebi pes dedirtti

Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde 24 yaşındaki B.Y. isimli genç kız, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz'ı bıçakladı. Olayın ardından B.Y. ifadesinde disiplin cezası aldığını ileri sürerek, psikolojinin bozulduğunu ve olayı bu yüzden gerçekleştirdiğini belirtti.

Kız öğrenci dekan yardımcısını bıçakladı! İfadesinde her şeyi anlattı: Dehşetin sebebi pes dedirtti

Olay, saat 11.00 sıralarında Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında meydana geldi. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz, odasında eski kız öğrencisi B.Y. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Başından yaralanan Yılmaz, üniversitenin tıp fakültesine kaldırıldı. B.Y. de üniversitenin güvenlik görevlileri tarafından bina içinde yakalanarak polise teslim edildi. 

"ONUN YÜZÜNDEN DİSİPLİN CEZASI ALDIM"
Gözaltına alınan B.Y. ifadesinde, Doç. Dr. Yunus Yılmaz’ın eski öğrencisi olduğunu, o dönem kendisine sürekli ‘geri zekalı’ diye hitap ettiğini, arkadaşlarının kendisine böyle hitap etmeye başladığını, onun yüzünden disiplin cezası aldığını ileri sürerek, psikolojinin bozulduğunu ve bu nedenle bıçakladığını söylediği öğrenildi. B.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ederken, Yılmaz tedavisinin ardından taburcu edildi.