Su deposunda intihar girişimi!

Konya’da su deposuna çıkarak intihar girişiminde bulunan bir kişi, polis ekipleri tarafından sakinleştirilerek ikna edildi.

Olay, Konya’da Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Cevher Dudayev Caddesi üzerinde yaşandı. Galericiler sitesinde kendisine borcu olan bir kişiden parasını alamadığı iddiasıyla sinir krizi geçiren 33 yaşındaki F.K., Galericiler sitesi yanında bulunan asfalt şantiyesi içerisindeki su deposuna çıktı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada borçlu şahsın olay yerine gelmesini isteyen F.K., zaman zaman demir korkuluklardan aşağıya sarktı.

İtfaiye ekipleri, F.K’nin atlama ihtimaline karşı yere hava yastığı açtı. Polis ve müzakere ekipleri su deposuna çıkıp F.K’yi ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmadan sonra şahıs polis ekipleri tarafından ikna edildi. İtfaiye merdiveniyle çıktığı yerden indirilerek kontrol amaçlı ambulansa alınan F.K. sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.