Konya'daki barınak dehşetinden sonra şimdi de Eskişehir'den skandal görüntüler! Köpeklerin o halleri yürek sızlattı

Konya'daki barınak dehşetinden sonra bir kötü manzara da Eskişehir Odunpazarı Belediyesine ait Geçici Hayvan Barınağı'ndan geldi. Kafesteki hayvanların bir deri bir kemik haller yürekleri sızlattı. Görüntülerden sonra çok sayıda yasaklı ırk köpeğin öldüğü iddialarıyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldığını açıkladı.

Konya'daki barınak dehşetinden sonra şimdi de Eskişehir'den skandal görüntüler! Köpeklerin o halleri yürek sızlattı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesine bağlı Geçici Hayvan Barınağına 2022 yılı içerisinde getirilen yasaklı ırklar tedavi altına alındığı biliniyordu. 

EskişehirHaber.com'un haberine göre; 

Kent merkezinden toplanan veya belediyeye sahipleri tarafından da teslim edilen köpekler bir süre sonra ölmeye başladı.

2022 yılı içerisinde Doğa Koruma ve Milli Parklara resmi yazılarla gönderilen sadece yasaklı ırk ölen köpek sayısı ise 100’ün üstünde yer alıyor. Barınak içerisinde ölen bazı köpeklerin fotoğrafları ise yürekleri sızlattı.

Konya'daki barınak dehşetinden sonra şimdi de Eskişehir'den skandal görüntüler! Köpeklerin o halleri yürek sızlattı - Resim : 1

Aşırı zayıf oldukları görülen ve vücutlarında yara olan köpeklerin hangi şartlarda bakıldığı ise soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Konya'daki barınak dehşetinden sonra şimdi de Eskişehir'den skandal görüntüler! Köpeklerin o halleri yürek sızlattı - Resim : 2

Özellikle ölen köpeklerin beton üzerindeki görüntüleri görenlerin tepkisine neden oldu.

Öte yandan 9 Mart 2022 tarihinde aynı barınakta çalışan bir görevli tarafından yaralı köpeği sürükleme görüntüleri ortaya çıkmış, ardından görevli farklı birimde çalışmasına devam etmişti.

İnceleme Başlatıldı

Eskişehir Valiliği de konuyla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bazı internet haber sitelerinde yer alan ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan Odunpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaşanan köpek ölümlerine ilişkin İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur” denildi.