Konya'daki hayvan barınağında hayvanlara eziyet olayında flaş gelişme! 2 kişi gözaltına alındı

Konya'da Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çekilen görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Skandal görüntülerle ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatıldığını ve 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Konya'daki hayvan barınağında hayvanlara eziyet olayında flaş gelişme! 2 kişi gözaltına alındı

Konya'da barınaktaki hayvanların telef edildiği iddiasına ilişkin yasal sürecin başlatıldığı bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşandığı öne sürülen ve sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Görüntülerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanması, bu süreçte, ilgili şube müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmasına karar verilip, olaya karışan işçilerin iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur."

"Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hayvan Rehabilite Merkezimizde hepimizi derinden sarsan olayı gece inceledik, sorumluları açığa aldık, suç duyurusunda bulunduk ve şüpheliler gözaltına alındı. Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz." ifadesini kullandı.

2 kişi gözaltına alındı

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Bir kısım sosyal medya ve basın kuruluşlarında yer alan "Konya'daki Hayvan barınağındaki hayvanlara eziyet " haberine konu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca 24.11.2022 tarihinde soruşturma başlatılmış olup 2 şüpheli göz altına alınmıştır.
Olayla ilgili olarak soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmektedir.”