Kuveyt'ten acil çağrı! "En kısa sürede ülkeyi terk edin"

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı, Hizbullah-İsrail arasındaki gerginlik nedeniyle, Lübnan'daki vatandaşlara 'en kısa sürede ülkeyi terk edin' çağrısında bulundu.

Kuveyt'ten acil çağrı! "En kısa sürede ülkeyi terk edin"

Hizbullah-İsrail arasındaki gerilim sürüyor. 

Lübnan'daki Hizbullah Hareketi ile İsrail arasında artan gerilimin çatışmaya dönüşme riski, ülkeleri harekete geçirdi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN ÇAĞRI!

Kuveyt Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bölgede yaşanan güvenlik gelişmeleri dikkate alınarak Lübnan'a seyahat etmeme uyarısı yapıldı. Açıklamada, "Bakanlık ayrıca, Lübnan'da bulunan ve acil bir ihtiyacı olmayan tüm vatandaşların mümkün olan en kısa sürede ülkeden ayrılmaları, ayrılamayacak olanların da derhal büyükelçilik ile temasa geçmeleri çağrısında bulunuyor" ifadeleri kullanıldı.

SALDIRI İÇİN OPERASYONEL PLANLAR ONAYLANMIŞTI

Öte yandan Lübnan-İsrail arasındaki gerginlik son günlerde giderek tırmanırken, İsrail ordusu 18 Haziran'da Lübnan'a yönelik muhtemel saldırı için operasyonel planları onaylamıştı. İsrail Dışişleri Bakanı Isreal Katz ise ertesi gün yaptığı açıklamada, "Hizbullah ve Lübnan'a karşı oyunun kurallarını değiştirmeye karar vereceğimiz ana çok yaklaştık. Topyekün bir savaşta Hizbullah yok edilecek ve Lübnan ağır darbe alacak" ifadelerini kullanmıştı.