Kuzey Kore'de akılalmaz olay! Koronavirüs karantinasını ihlal eden vatandaşı kurşuna dizdiler

Kuzey Kore'de koronavirüs karantinasını ihlal eden vatandaşın kurşuna dizidiği iddiaları şoke etti.

Kuzey Kore'de akılalmaz olay! Kurşuna dizdiler...

Kuzey Kore’de koronavirüs tedbirlerini ihlal eden bir kişinin halka açık bir şekilde kurşuna dizerek infaz edildiği iddiaları dünyayı hayrete düşürdü. Asya medyasında, ölüm cezasına çarptırılan kişinin 50’li yaşlarında ve Çinli iş ortaklarıyla kapalı olan sınırdan kaçakçılık yaptığı ifade edildi.

Kuzey Kore yönetiminin, sınır muhafızlarını kontrol etmek ve kaçakçılık yapmadıklarından emin olmak için muhafızları denetleyen özel birimler görevlendirdiği belirtildi.Kuzey Kore resmi olarak ülkede koronavirüs vakası olmadığını iddia ederken, Kim Jong-un rejimi ‘ultra yüksek düzeyde acil karantina önlemleri’ getirerek, sınırdaki görevli askerlere Çin sınırından izinsiz girenleri vurma emri verildi.

Güney Kore istihbarat teşkilatı NIS, geçen hafta Kim’in Pyongyang’da bir tecrit emri verdiğini ve virüsü uzak tutmak için denizde balık tutmayı yasakladığını söyledi. İstihbarat yetkilileri, Kim’in salgın tedbirlerini ihlal edenlere karşı ‘aşırı öfke’ gösterdiğini ve ‘mantıksız önlemler’ aldığını söyledi.