Dikkat! Linkedin'deki tüm bilgileriniz çalındı! Hemen şifrenizi değiştirin

Kimlik bilgileri, e-posta adresleri ve kişisel bilgiler. Siber saldırıların en büyüğü gerçekleşti. İş sitesi Linkedin'in 500 milyon üyesinin bilgileri çalındı.

Dikkat! Kişisel bilgileriniz çalındı!

MKBNews'te yer alan habere göre; Dünyanın en büyük iş siteleri arasında yer alan Linkedin'de büyük bir sızma gerçekleşti ve 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı.

Veritabınındaki bilgileri 'darkweb' olarak adlandırılan alanlarda satışa çıkaran hacker'lar, minimum 4 basamaklı (dolar bazında) bir rakam istiyor.

Bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak için bir miktar para ödeyerek kullanıcı bilgilerini satın alan MKBNews, yapılan eşleştirmelerin doğru sonuç verdiğini açıkladı.

Sızdırılan bilgiler arasında Linkedin kimlikleri, tam isimler, e-posta adresleri, telefon numaraları, cinsiyet, bağlantılar ve sosyal medya bağlantıları yer alıyor.

Sızan bilgiler arasında kredi kartı bilgileri yok

Devasa sızıntının tek sevindiren yanı ise kredi kartı bilgilerine erişilmemiş olması. Dolandırıcılık için kullanılabilecek kritik bilgiler güvenliğini korumaya devam ediyor ancak kullanıcılar yine de büyük tehlike altında.

Toplam rakama ulaşılamadı

Linkedin kendisini 750 milyon kullanıcıya sahip bir platform olarak tanımlıyor. Şu ana kadar şirketten sızmayla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Linkedin bilgilerinizi nasıl koruyabilirsiniz?

* Hemen hesabınıza giriş yapın ve önce parola ve e-posta parolanızı değiştirin.
* Güçlü olması için harf, rakam ve sembolden oluşan bir parola oluşturun.
* Linkedin hesabınızı iki faktörlü kimlik doğrulamaya çevirin. Bunu direkt Linkedin üzerinden etkinleştirebilirsiniz.