Macron'u şart koşmuşlardı... Aliyev rest çekti! "Bu görüşme olmayacak"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Erivan yönetiminin, 7 Aralık'da Brüksel'de üçlü formatta planlanan görüşmeye Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da katılımını şart koşması üzerine, görüşmeye katılmayacaklarını bildirdi.

Macron'u şart koşmuşlardı... Aliyev rest çekti! "Bu görüşme olmayacak"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın Brüksel'deki zirveye Macron'un da katılımını şart koşması üzerine görüşmeye katılmayacaklarını açıkladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü'de ADA Üniversitesi'nde düzenlenen 'Orta Koridor: Geopolitik, güvenlik ve ekonomi' başlıklı uluslararası konferansa katıldı.

Burada uluslararası strateji ve güvenlik merkezleri başkanlarının sorularını yanıtlayan Aliyev, Aralık ayında gerçekleşmesi planlanan Azerbaycan Ermenistan ve AB arasındaki üçlü formatta görüşmeye katılmayacağını bildirdi.

Aliyev, Ermenistan başbakanı Paşinyan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un katılması halinde görüşmeyi kabul ettiğine ilişkin Charles Michel'in ofisinde kendilerine bilgi verildiğini kaydetti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, söz konusu durum için ' Bu, görüşmenin gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor' ifadelerini kullandı.