Mansur Yavaş'la aralarında rekabet var mı? Ekrem İmamoğlu'ndan tv100'e özel açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tv100'de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına konuk oldu. Ekrem İmamoğlu, Candaş Tolga Işık'ın, "Mansur Yavaş’la aranızda bir rekabet var mı?" sorusuna, "Olmaz olur mu ilk günden beri var ama bizimki hizmet rekabeti." cevabını verdi.

tv100'ün ilgiyle izlenen programı Candaş Tolga Işık'la Az Önce Konuştum'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuk oldu. Ekrem İmamoğlu, Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı.

Candaş Tolga Işık, İmamoğlu'na, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la aranızda bir rekabet var mı?" sorusunu sordu.

"BİZİMKİ HİZMET REKABETİ"

İmamoğlu ise verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

"Olmaz olur mu ilk günden beri var ama bizimki hizmet rekabeti. Millet nereden çıkarıyor o rekabeti? Bizim aramızdaki rekabet sayın Yavaş'la olsa olsa hizmet rekabeti olur. Daha iyi hizmet nasıl ederiz? Bu da şöyle bir rekabet; Benim cebimde bir formül var onu göstermiyorum. Bu soruyu ben biliyorum ona göstermeyeyim değil yani.

"KİMSE BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMESİN"

Ortak çalışıyoruz. Biz inşallah bu dönemde de müzakere masalarımızı daha da güçlendireceğiz. Belki 40 kez toplantı yaptık 11 Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla. Bizim aramızda münakaşa, çekişme olmaz. Bizim aramızda muhabbet olur, dostluk olur. Kimse böyle bir şey beklemesin."