Marmaris'te şiddetli lodos etkili oldu! Dev dalgaların boyu mendirekleri aştı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü ve AFAD tarafından turuncu kodla fırtına uyarısı verilen uyarılan Muğla'nın Marmaris ilçesinde şiddetli lodos etkili oldu. Dev dalgaların etkili olduğu bölgede sahili döven dalga boyları mendirekleri aştı.

Marmaris'te şiddetli lodos etkili oldu! Dev dalgaların boyu mendirekleri aştı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü ve AFAD tarafından turuncu kodla uyarılan Muğla'nın Marmaris ilçesinde şiddetli lodos etkili oldu. Dev dalgaların etkili olduğu bölgede denizciler teknelerini sağlama almak için gün içinde kontrollerini yaptı.

DEV DALGALAR SAHİLİ DÖVDÜ

Marmaris’te denizin lodos etkisi ile dalgaların boyu mendirekleri aştı, özellikle sahil kesimlerindeki işletmeler şemsiyelerini kapatıp, masalarını sağlama aldı. Denizciler teknelerini sağlama almak için halatlarını gün boyu kontrol ederken Kaymakam Nurullah Kaya şu saate kadar olumsuz bir durum bildirilmediğini, tüm ekiplerin teyakkuz halinde hazır beklediğini belirtti.

Yat limanındaki yatlar ve tekneler Marmaris Balıkçı Barınağı'ndaki tekne sahipleri meteorolojiden yapılan uyarıları dinlediklerini, bugün de halatları kontrol etmek için geldiklerini belirtti.

 

Marmaris'te şiddetli lodos etkili oldu! Dev dalgaların boyu mendirekleri aştı - Resim : 1

METEOROLOJİ UYARI YAPMIŞTI

Barınakta küçük teknesi olan Şevket Gökmen "Fırtınaya karşı hazırlıklarımızı yaptık, halatlarımızı sağlamlaştırdım, teknen var mı derdin var, zevki sefası güzel cefası zor" dedi.
Başka bir tekne sahibi Oğuz Şentop, "Teknemi kontrol etmeye geldim, biraz su almış onu boşalttım" diye konuştu.

Her kış alışık olduğu bir durum olduğunu belirten tekne sahibi Yusuf Ziya Işık, "Dün de geldim kontrol ettim, akşamdan biraz sertleşmişti, dün yaptığımız kontrolü bugün de yaptık, tekneleri daha sıkı bağladık. Meteoroloji uyarı yapmıştı bu mevsimde bunlar olağan şeyler zaten. Allah kazasız belasız afetsiz versin" diyerek teknesini güvende tuttuğunu ifade etti.

 

Marmaris'te şiddetli lodos etkili oldu! Dev dalgaların boyu mendirekleri aştı - Resim : 2