Masumlar Apartmanı'nın Han'ı Birkan Sokullu'dan samimi açıklamalar! "Hiçbir ilişkim yok denilebilir"

Trt 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Masumlar Apartmanı dizisinin Han'ı Birkan Sokullu, Youtube'da yayınlanan 'Teras Noir’ programına konuk oldu. Meriç Aral ve Efe Tunçer'in sorularını yanıtlayan Birkan Sokullu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Meriç Aral ve Efe Tunçer'in 'Teras Noir' adlı YouTube programına konuk başarılı oyuncu Birkan Sokullu, samimi açıklamalarda bulundu. Basketbol hayatından oyunculuk hayatına kadar birçok konu hakkında konuşan Sokullu, cevapları ile herkesi şaşırttı.

"Hayatta da hep son dakikacıyımdır"

Basketbol kariyerinden bahsesn ünlü oyuncu, “Son saniye üçlüğü mü, yoksa etkili bir smaç mı?” sorusuna, "Son saniye üçlüğünü daha çok severim. Çünkü hayatta da hep son dakikacıyımdır" cevabını verdi.

"10 yıldan fazla basketbol oynadın yanılmıyorsam?” sorusuna ise "Daha fazla, 12 yıl oynamışımdır. Çok küçük yaşta başladım; alt yapılarda oynadım, ardından A takıma çıkma fırsatı yakaladım ve o dönem birinci ligde yer alan bir takımda bir yıl geçirmiştim. Aslında çok profesyonel bir basketbolcu olmak istiyordum ama bir sene boyunca sadece 50 saniye süre alınca çok teşekkür ettim ve ‘İyi günler’ deyip, okul takımında oynamaya devam etmeye karar verdim" diye yanıt verdi.

 "Ailede çok sporcu vardı"

Birkan Sokullu, basketbol hakkında konuşmasına şöyle devam etti:

"Aslında küçükken tercihlerine ailenin katkısı oluyor ve seçimlerini etkiliyor. Benim de babam basketbolu çok severdi. Esasen Boşnak bir ailenin çocuğu olduğum için bizim ailede çok sporcu vardı ve genelde herkes bir spor branşına yönelirdi. Benim o kadar çok ilgim yoktu ama bir gün babam beni çok iyi bir organizasyonun olduğu basketbol seçmelerine götürdü ve bir anda o salonda olma hali, tüm o ışıklar, adrenalin...

Belki de o an için tiyatro sahnesinde olmaya benzer bir histi. Çıkamadım o anın hissinden ve kaldım basketbolda. Elbette baskılı bir spordu, ‘dün yok, yarın daha iyisi olacak’ anlayışında bir spordu. Bu beni çok fazla geliştirdi. Çünkü basketbol bir zeka oyunudur."

“Hiçbir ilişkim yok denilebilir" 

Birkan Sokullu'nun  "Sosyal medya hesaplarını, beğenilerini, reytinglerini kontrol edip sürekli rakamları takip eder misin?" sorusuna verdiği cevaplar ise bir hayli ilginçti:

“Hiçbir ilişkim yok denilebilir. Elbette yaptığım mesleğin farkındayım, insanların beklentilerinin ve sosyal medyanın gücünün de farkındayım, tamamen yok saymıyorum. Yalnızca bu işin prensiplerine aykırı olmamak adına kullanmaya çalışıyorum. Oradan sürekli takip ettiğim bir şey yok... 

Elbette arkadaşlarımın gönderdiği, kendi aramızda güldüğümüz bazı şeylere setteyken açıp baktığım oluyor ama hayatım orada geçmiyor. Eğer benim elimde telefon görüyorsanız muhtemelen satranç oynuyorumdur."