MEB son dakika açıklaması geldi! Yaz tatili öncesi sevindiren haber! Milyonlarca öğrenciye müjde! Telafi eğitim var mı?

Milyonlarca öğrencinin Ramazan Bayramı sonrası gözü kulağı 3 aylık yaz tatili arasındaydı. Ancak öğrencileri zorlu bir sınav maratonu da bekliyor. Fakat öğrenciler tatilin ne zaman başlayacağını merak ediyordu. MEB son dakika açıklamasına göre tarih belli oldu. Peki telafi eğitimi olacak mı?..

Yaz tatili öncesi öğrencilere müjde geldi

Milyonlarca öğrenciye müjdeli haber MEB’den son dakika açıklamasıyla geldi. Nisan ayındaki bir haftalık ara tatil, Ramazan bayramı tatili derken artık gözler iyiden iyiye yaz tatiline çevrildi. Ancak milyonlarca öğrenci yaz tatilinin ne zaman olacağını merak ediyordu. MEB tatil takvimini açıklamadan önce merak konusu olan tarih netleşti. Öğrenciler bu tarihte 3 aylık tatile çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde çalışmaların sonuna gelen Milli Eğitim Bakanlığı tüm öğrenciler için sevindirici haberi de duyurmuş oldu. 18 milyon öğrenciyi ilgilendiren yaz tatilinin tarihi de duyurulmuş oldu. Öğrenciler de sevinçten havalara uçtu.

 Milyonlarca öğrenci yaz tatili yani 3 aylık tatilin ne zaman olacağını yani tarihini merak ediyordu. MEB çalışması sonucunda yeni takvim yılını açıkladı ve o tarih belli oldu. Milyonlarca öğrenci de sevindiren gelişmeyi büyük sevinçle karşıladı. Her ne kadar öğrencilerin önünde zorlu bir sınav maratonu olsa da öğrenciler mutluluktan havalara uçuyor. Peki MEB son dakika açıklamasına göre öğrenciler 3 aylık yaz tatiline ne zaman çıkacak? İşte milyonlarca öğrenci ve öğretmenin merak ettiği tatil haberinin detayları…

Dünyanın uğraştığı büyük salgın Koronavirüs sürecinden şüphesiz en çok etkilenen birimler arasında eitim sektörü yer alıyor. Ancak yeni dönemde uzaktan eğitim yerine tamamen yüz yüze eğitime geçilmiş durumda. Yapılan tüm çalışmalar ve tedbirler sonrasında milyonlarca öğrenci okuluna kavuşmuştu. Tüm çalışmalar sonucu da öğrenciler sıkı bir tatili hak etti. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen ilk olarak bir haftalık nisan ayı ara tatiline çıktı. Tatilden dönüşü bir hafta sonrasında ise Ramazan Bayramı tatili verildi. Ramazan Bayramı tatili dönüşünde ise öğrencilerin gözü kulağı yaz tatilindeydi. Sevindirici haber ise MEB’den son dakika açıklaması olarak geldi.

MEB Son dakika açıklamasında milyonlarca öğrencisine müjdeyi verdi. MEB son dakika açıklamasına göre milyonlarca öğrencinin yapacağı 3 aylık tatilin tarihi netleşti. Peki MEB bu tarihi hangi gün olarak duyurdu. İşte cevabı ve kesinleşen tarihin tüm ayrıntıları…

Yaz tatilinde öğrenciler çalışacak mı? Yaz okulu uygulamasında koronavirüs sürecine bağlı ders işlenecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamasına göre yüz yüze eğitim politikasını sürekli savunan ve geldiği dönemden beri uygulayan Mahmur Özer öğrencilere sevindiren açıklamayı da yaptı. Yaz tatilinin başlangıç tarihini duyurdu. Yaz tatilin başlangıç tarihinin duyurulmasıyla Koronavirüs sürecinde geride kalan ders işlenmeyen dönemin telafisinin olup olmayacağı soruları soruldu.

Milyonlarca öğrenci tatil tarihini aramasını yaparken milyonlarve veli ise telafi eğtiminin olup olmayacağını soruyor. Ancak MEB tatil tarihi dışında herhangi bir telafi eğitimi açıklamasında bulunmadı.

Okullar ne zaman tatil olacak? Son dakika haberi detayları açıklandı

Ara tatil ve peşinden Ramazan Bayramı tatili yapan öğrenciler 17 Haziran 2022 tarihinde 3 aylık yaz tatiline çıkacak. Öğrenciler kesin tarihin belli olmasından sonra bu haber karşısında havalara uçtu.

Bakanlık telafi eğitiminin olup olmayacağını yönelik herhangi bir açıklama yapmazken eğitim öğretim faaliyetlerine 3 aylık ara verilecek. Ayrıca aktarılan son dakika bilgisine göre de 2022 – 2023 eğitim sürecinin Eylül ayında tekrar başlayacağı da aktarıldı.